Vai pensionāriem vajadzētu lūgt finansiālo palīdzību no saviem bērniem?

novembrī pensionāru sanāksmē Rīgā. Latvijā pirms pensiju sistēmas reformas uzsākšanas vajadzēja sakārtot algu sistēmu. Tradicionāls modelis paredz pensiju iemaksu lieluma noteikšanu, darbinieku pārstāvjiem vienojoties ar darba devēju, kā arī pensiju pakalpojumu sniedzēja atbildību veikt individuālas pensiju konsultācijas katram darbiniekam. Tie ir uzņēmēji, kas gadā var izņemt miljonus eiro dividendēs, nemaksājot ne centa nodokļos.

2018. gadā arī pensijām IIN likme būs mazāka.

. Uzlabota datu pieejamība un, iespējams, arī valsts pirmā līmeņa prognozētā pensijas apjoma pieejamība, piemēram, ar internetbanku starpniecību, dotu iespēju katram dalībniekam laicīgi saprast un plānot savu pensiju kopumā. Veiksmīgās pieredzes pārņemšana un dialoga uzsākšana ar sociālajiem partneriem Latvijā būtu nozīmīgs pavērsiens, lai nodrošinātu ievērojami lielāku iedzīvotāju sociālo aizsardzību, dodoties pensijā. Nedaudz provokatīvs jautājums, bet tomēr. Nav taisnīgi, ka, ilgus gadus strādājot sabiedrībai ļoti vajadzīgu, bet zemu atalgotu darbu, piemēram, par sanitāru slimnīcā, un aizejot pensijā ar lielu darba stāžu, seniors saņem ļoti mazu pensiju. Savus priekšlikumus sabalansētai pensiju sistēmas uzlabošanai esam iesnieguši VSAA, Latvijas Bankai, FKTK un arī Labklājības ministrijai, visas puses šos priekšlikumus ir pieņēmušas, šobrīd uzsākušās diskusijas. Pensionāru prasība ir nodibināt pie Sociālo lietu komisijas Pensiju lietu apakškomisiju, kas daudz rūpīgāk izvērtētu pieņemtos lēmumus. Plāno savas finanses internetā. Taču tur ir iestrādāta liela netaisnība pret pensionāriem ar lielāku darba stāžu, jo faktiski indeksē ne pēc faktiski nostrādātiem darba gadiem, bet ar zemāko stāža gadu skaitu stāža gadu grupā. līmeņa uzkrājuma mantošanu dalībnieka miršanas gadījumā, nesasniedzot pensijas vecumu.

Kredīti pensionāriem | credpro

. līmeņa uzkrājumu stiprinātu viņu ticību otrajam līmenim un sistēmai kopumā un motivētu viņus atbildīgāk iesaistīties savā pensiju plānošanā. līmeni dalībnieku individuālajiem uzkrājumiem; Pētījums liecina, ka gandrīz puse nākotnes pensionāru vērtē pensiju sistēmu kā nepietiekami caurspīdīgu. Respondenti arī atzīmē, ka viņi nesaprot, cik lielu pensiju viņi var sagaidīt kopā no valsts. Vai pensionāriem vajadzētu lūgt finansiālo palīdzību no saviem bērniem. Tieši tādu mēs, ilgtermiņa uzkrājumu nozarē strādājošie mēdzam jautāt Latvijas iedzīvotājiem, kad sarunās par ilgtermiņa uzkrājumiem savām vecumdienām cilvēki mums saka “bet es jau nenodzīvošu līdz tam laikam, kad būs jāsaņem”. likums „Par valsts pensijām”. Bet darba devēja iesaiste var tikt īstenota dažādos veidos un pakāpeniski, nepārliekot visu finansiālo atbildību uz darba devēja pleciem. Tā darbojas arī pensiju sistēma Igaunijā.Šādas izmaiņas būtu nepieciešamas arī Latvijas pensiju sistēmai. Lv piedāvā kredītu bez procentu maksas - atmaksā paņemto.

Attieksme bija acīm redzama – uz sarunu atnāca tikai trīs partiju pārstāvji no Saeimā ievēlētajām septiņām.Sanāksmē netika minētas konkrētas problēmas, par kuru risināšanu iestāsies partija, bet tikai solījumi, ka jautājumi ir aktuāli un tiks risināti. Smskredit ātrais kredīts EUR 140. Tās būtība – samazināt algas ietekmi pensijas aprēķinā, paaugstināt darba stāža gadu ietekmi pensijas aprēķināšanā, bet mērķis – mazināt trūcīgo pensionāru skaita pieaugumu valstī. Reformu izstrādāja sociālo zinātņu speciālisti. Ņemot vērā pēdējo mēnešu diskusijas par nodokļu reformu un to, kā finansēt paredzamo deficītu, aktualizējušās arī diskusijas, vai tikai pensiju uzkrājumu un apdrošināšanas joma nebūtu tā, kur kaut ko mainīt. Budžeta plānošana. Darba devēju iesaiste pensiju uzkrājumu veidošanā darbiniekiem ir viens no svarīgākajiem elementiem daudzu valstu, t.sk. gada nodokļu reforma parādīja, kas premjera Māra Kučinska valdībai ir prioritāte. Arī jaunievēlētie politiķi uzskata, ka prioritāte ir augstākas algas speciālistiem, nevis lielākas pensijas, uzskata Latvijas Pensionāru federācijas pārstāvis. Lielbritānijas, ASV, Austrālijas un Skandināvijas valstu pensiju sistēmu ilgtspējā.  Tas ir risinājums, kas ir balstīts uz dialogu un vienošanos starp darba ņēmējiem, arodbiedrībām, darba devējiem, valsti un industriju. līmenim un stiprinātu nodokļu maksāšanas kultūru, kas palīdz cīņā ar ēnu ekonomiku. līmeņa uzkrājumiem tikai portālā www.latvija.lv

Komentāri