Vai atšķirīgi finanšu uzskati var būt šķērslis attiecībām?

“Tas ir veiksmīgs un objektīvs jauno kritēriju kopums, kas ļaus veicināt līdzsvarotāku reģionālās attīstības politiku. Līdz ar jaunā modeļa ieviešanu plānots saglabāt valsts budžeta dotāciju pašvaldībām par bērniem bērnunamos un iemītniekiem veco ļaužu pansionātos un centros.Izlīdzināšanas fonda darbību pārraudzīs Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas padome. Savukārt pēc budžeta likuma izsludināšanas Ministru kabinets izdos noteikumus par katrai pašvaldībai saņemamo dotāciju no izlīdzināšanas fonda vai tajā iemaksājamo summu, kā arī noteiks kārtību, kādā būs jāveic iemaksas vai izmaksājamas dotācijas. Vai atšķirīgi finanšu uzskati var būt šķērslis attiecībām.

Skaidrojumi - Latvijas Republikas Finanšu ministrija

.

Ministrs: Ar “Moneyval” rekomendāciju izpildi sokas labi.

. Sistēma ir sarežģīta, tā nenodrošina reģionāli sabalansētu un līdzsvarotu finansējuma pārdali starp pašvaldībām. Jaunajā modelī vairs nebūs būtisku atšķirību starp lielajām pilsētām un novadiem, kā arī pašvaldības būs ieinteresētas attīstīt pašas savu saimniecisko darbību,” jaunā modeļa ieguvumus skaidroja K. Turklāt “Moneyval” rekomendācijas neizpildīsim formāli, bet finanšu sistēmas sakārtošanai un reputācijas atjaunošanai tiks veikt kapitālais remonts. LPS prognozē, ka jau šī paša sasaukuma Saeimai vai vēlākais nākamajam sasaukumam pie šā jautājuma būs vēl jāatgriežas, lai novērstu nepilnības.“Agri vai vēlu problēmas parādīsies, un deputātiem nekas cits neatliks kā tās labot,” pauž A.

Vai kūdru izmantosim enerģētikā? - Finanšu ziņas.

. Finanšu izlīdzināšanas aprēķinu veiks Finanšu ministrija. SMScredit ātrais kredīts EUR 360 no 1 līdz 30 dienām. Kontroles dienests nevar pats iniciēt pārbaudes, jo to var darīt vai nu finanšu institūcija, vai FKTK. Tāpat tas neaizsargājot pašvaldības ar maziem ieņēmumiem. Piemēram – ja kādā pašvaldībā strauji samazināsies ieņēmumi, tad atšķirībā no vecā likuma jaunais nespēšot ieņēmumu kritumu amortizēt. gada katrā valsts budžeta likumā tika iekļauts speciāls pagaidu risinājums. Tas vairs nenodrošina visām pašvaldībām pietiekamus finanšu resursus savu funkciju izpildei. Lai arī pašvaldības cēla iebildumus, Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi jauno Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likumu. Vismaz tā apgalvo likumprojekta autori

Komentāri