Starptautiskā valūtas fonda intereses un draudi mūsu sabiedrībai

Starptautiskais Valūtas fonds: jebkurš 'Brexit' scenārijs.

. Eksperti norāda uz bīstamību, ko var radīt kreditēšanas straujais kritums, un vienlaikus aicina īstenot. Piektdienas vienošanās paredz, ka tikai pozitīva aizdevēju lēmuma gadījumā Grieķijai ļaus pagarināt glābšanas programmu vēl par četriem mēnešiem. Var gadīties, ka uz doto brīdi maciņā neatrodas summa. jūlijā valstī tiks rīkots referendums jautājumā par to, vai Grieķijai jāpieņem starptautisko kreditoru nosacījumi attiecībā uz finansiālo palīdzību. Sestdien par šo priekšlikumu ārkārtas sēdē balsos parlaments.

Televīzijas uzrunā Ciprs nosaucis šo plānu par pazemojumu Grieķijai un kritizējis stingros taupības pasākumus, ko pieprasa kreditori.

starptautiska valūta - Latviešu-Angļu Vārdnīca - Glosbe

. Fonda izpilddirektore Kristīne Lagarda devusi mājienu, ka prognoze tiks samazināta. Dienas laikā Eiropas Komisija kopā ar Alekša Cipra valdību mēģināja rast kompromisu. Tā saka Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, vērtējot valdības haotisko rīcību, lemjot par jaunām izmaiņām nodokļos. Šādu, optimistisku, pārliecību šodien pauda jaunais Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs. Uzrunājot sanāksmi, Ministru prezidente Laimdota Straujuma uzsvēra, ka “attieksmei pret Grieķiju jābūt tādai pašai, kā pret jebkuru valsti, kam piešķirta starptautiskās aizdevumu programmas palīdzība”, informē premjeres preses sekretāre Aiva Rozenberga. Arī Eirozonas finanšu ministru tikšanās beigusies bez rezultātiem, un pirmdien viņi nolēmuši tikties vēlreiz – ārkārtas sanāksmē, cerot, ka pa nedēļas nogali Atēnas mainīs savu nostāju. SIA Capital Invest Group – LatKredits. Tikšanās laikā tiks runāts par ASV investīciju palielināšanu Latvijā, kā arī par Ukrainas krīzes ietekmi uz Latvijas ekonomiku. Tas gan ir maz ticams, ko apliecina Grieķijas premjera viesošanās Maskavā. Tomēr kārtējo finanšu injekciju parādos grimstošā valsts saņems vien tad, ja aizdevējus apmierinās Grieķijas piedāvātais reformu plāns. Kā vēsta Grieķijas mediji, vēstuli ar šādu lūgumu Eirogrupas prezidentam Jerūnam Deiselblūmam Atēnas nosūtīs šodien vai, vēlākais, rīt. Starptautiskā valūtas fonda intereses un draudi mūsu sabiedrībai

Komentāri