Šeit tiks darīts tieši tas

Diemžēl sociālie mediji un savstarpējās saziņas lietotnes ir arī platformas, kurās bērni visbiežāk tiek emocionāli pazemoti vai tos uzrunā nepazīstamas personas. Nākamais solis ir ziņošana par notikušo, lai problēmu varētu atrisināt un varmāku apturēt. “Tas ir mīts, ka, izdzēšot materiālu no sava sociālo mediju konta, safilmētais vai sabildētais pazudīs. Visbiežāk kāds ir ierakstījis vai saglabājis kompromitējošo video vai bildi, un ar tā tālāku izplatību internetā cīnīties ir ļoti sarežģīti. Nereti kādā no sociālo mediju platformām lietotāju uzrunā persona, kura vēlas iepazīties un, iegūstot lietotāja uzticību ar romantisku tekstu palīdzību, sarakste rezultējas privātu un bieži vien pikantu bilžu apmaiņā.. Tiklīdz saņemts nepieciešamais materiāls, sākas šantāža un naudas izspiešana, kā arī atklājas, ka persona otrpus ekrānam nav tā, par ko izliekas. Lai gan šķiet, ka, pārtraucot filmēšanu, problēma tiks atrisināta, izrādās, ka materiāls nekur nepazūd. Kādi vēl ir izplatītākie mīti par pārkāpumiem internetā un, kādi droša interneta lietošanas pamatprincipi jāievēro, lai tajos neiekristu, skaidro eksperte. Kibermobings ir viens no mūsdienu digitālās pasaules ēnas pusēm, bet arī ļauni komentāri vai publicēto bilžu mākslīga izkropļošana bērnus ietekmē daudz lielākā mērā, nekā varētu šķist.

Bernu nama atteiksme [4] (Forumi): Cā – Pirmais.

. Piemēram, nepilngadīgas meitenes izvēlas sevi filmēt vannošanās laikā, izmantojot “live” funkciju, neapzinoties, ka šis materiāls ir pieejams visiem interneta lietotājiem. Ja cietušie nezina, kā rīkoties, vai lietotāju māc šaubas par personas patiesumu, mēs sniedzam konsultācijas, lai risinātu nepatīkamo situāciju, un nepieciešamības gadījumā iesaistām arī Valsts policiju. Šeit tiks darīts tieši tas. Visiem šiem gadījumiem ir dažādas sekas, no kurām cieš gan pieaugušie, gan bērni, tāpēc Drossinternets.lv aicina ziņot par pārkāpumiem internetā vai saņemt konsultāciju mobilajā lietotnē “Drošs Internets”. “Šantāžas gadījumos nedrīkst piekrist krāpnieka izvirzītajām prasībām, jo izspiešana turpināsies tikmēr, kamēr cietušais sniegs to, kas tiek pieprasīts. Jāatzīst, ka regulāri saņemam lūgumus izdzēst vieglprātīgi paša nosūtītās bildes vai video, bet tieši šajos gadījumos, kad tas ir darīts brīvprātīgi, apturēt aizvelto sniega bumbu, ir ļoti grūti un pat neiespējami,” uzsver Drošsinternets.lv eksperte.

Darbs no mājām |

. Pēc interneta lietotāju domām, ar nelegālu saturu vai pārkāpumiem internetā var saskarties erotiska rakstura vietnēs, iepazīšanās portālos un azartspēļu mājas lapās. Ir jāziņo arī sociālo tīklu platformām par kontiem, kuros darbojas krāpnieki. Šeit tiks darīts tieši tas. Eksperti, saņemot ziņojumu, smagākajos gadījumos iesaistīs Valsts policiju. Latvijas Drošāka interneta centra un pētījumu aģentūras “Norstat Latvija” kopīgi veiktā aptauja* apstiprina, ka cilvēkiem trūkst zināšanas par to, kādās vietnēs iespējams saskarties ar nelegālu saturu vai nokļūt neapskaužamā situācijā. Lietotni iespējams lejupielādēt "Google Play" un "App Store":. Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska norāda, ka patiesībā visbiežāk tiek saņemti ziņojumi par tādām ikdienas lietotnēm kā Instagram, WhatsApp Facebook un YouTube. Atdod mazāk, nekā aizņēmies 2013.

Eiro ieviešanas hronoloģija -

. Mīts, ka problēmas internetā rodas, esot vien tīmekļa “tumšākajās dzīlēs”, ir maldīgs. Ja bērns piekrīt izvirzītajām prasībām, process var tikt slepus nofilmēts un cietušais nonāk neapskaužamā situācijā. Kā viena no iespējām ir ziņot anonīmi, izmantojot Drossinternets.lv mobilo lietotni. Tāpat arī centra pieredzē sociālie mediji ir vieta, kur nepazīstamas personas uzrunā bērnus, mudinot uz seksuāla rakstura darbībām vai arī terorizējot ar seksuāla rakstura piezīmēm. Galvenais ir nekautrēties un meklēt palīdzību, nevis pieņemt notikušā apstākļus. Tieši šajā brīdī cietušie izvēlas meklēt palīdzību, lai gan pareizākais būtu kritiski izvērtēt katru reizi, kad sociālo tīklu platformās uzrunā nepazīstama persona, jo īpaši no ārvalstīm. Bērnus šantažē, liekot veikt citas seksuāla rakstura darbības.” Šādos gadījumos būtiska ir bērna un vecāku savstarpējā uzticība un sadarbība, lai bērns, pirmkārt, sāktu par pieredzēto runāt. “Drošs Internets" mobilā lietotne ir Latvijas Drošāka interneta centra izstrādāts atbalsta instruments, ar kura palīdzību iespējams ziņot par pārkāpumiem internetā vai saņemt konsultāciju.

Ir arī situācijas, kurās, konsultējoties ar droša interneta lietošanas ekspertiem, iespējams tikt galā pašu spēkiem vai situāciju novērst, iesaistot konkrēto interneta platformu. Drossinternets.lv ir saņēmis arī ziņojumus par gadījumiem, kad interneta lietotājs brīvprātīgi pārskaita naudas līdzekļus viltus personai, jo krāpniekam it kā nepieciešama palīdzība vai izmantots kāds cits iegansts. Arī šajos gadījumos ir iegūta cietušā uzticība, jo bieži vien cietušais notic romantiskām jūtām ar iesaistīto krāpnieku. Riebīga piezīme vai apsaukāšana klātienē tikai izskan, bet komentārs, sarakste vai izkropļotā bilde saglabājās un konstanti bērnam atgādina par pazemojumu.

Klusā centra jūgendstila pērles papildina jauni un.

. Iespējams tieši jūsu ziņojuma dēļ krāpnieku profils tiks izdzēsts un necietīs citi cilvēki,” norāda Maija Katkovska. Patiesībā e-pasts ir viena no izplatītākajām platformām, ar kura starpniecību tiek izsūtīti vīrusi, apkrāpti cilvēki, nozagtas vai uzminētas paroles, taču interneta lietotāji to uzskata par drošu un aizsargātu vidi. Vienmēr ir nepieciešams pārbaudīt, vai persona ir tā, par kuru izliekas, kā arī iepazīšanās sākumposmā nevajadzētu sniegt informāciju par savu labklājības līmeni. Pieredzē dalās Maija Katkovska: “Esam saņēmuši ziņojumus par to, ka kāds cits spēlētājs, izliekoties par spēles administratoru, piedāvā nokļūšanu nākamajā spēles līmenī tikai pēc tam, kad bērns ir veicis atkailināšanos. Pēc tam, kad saņemta pieprasītā naudas summa, krāpnieki pazūd un profili tiek dzēsti. Ne tikai jauniešiem un bērniem, bet arī vecākiem par drošu interneta lietošanu jāatceras, ka jebkas, kas tiek arī paša neuzmanības dēļ pārsūtīts tālāk, vairs nav privāts. Diemžēl internetā saglabājas katra mūsu darbība

Komentāri