Šķiet, neviens neapšauba, ka iekrājumi ir laba lieta

Laiks rit, un tā mēdz notikt, ka jebkurai mājai laiku pa laikam roka jāpieliek un šis tas jāpielabo. Iekārtu detaļas bija nolietojušās, iekārtas nebija drošas, savu estētisko kvalitāti tās sen bija zaudējušas. Turklāt Baltā nama kapitālremonts notika dīvainā laikā, kad veco celtniecības materiālu veikalos vairs nebija, bet par jauno kvalitāti pēc tā brīža ticības to ilgmūžībai tagad domas dalās. Rotaļu laukums Tutānu ciemā – bērnu attīstībai un brīva laika pavadīšanas dažādošanai Bērnu rotaļu laukums jebkurā pagalmā ir bērnu fantāzijas attīstības pasaule. Sabiedrības uzmanību notiekošajam pievērsa operas vadītājs Zigmars Liepiņš, kuram, lai nu ko, bet iepriekšējam intendantam Andrejam Žagaram inkriminēto brīvo attieksmi pret operas budžetu nevarētu pārmest. Visā savā nožēlojamā krāšņumā to varējām baudīt kapu tramvaja epopejā, kas pēc tukšu salmu vezuma izkulstīšanas, šķiet, tā arī noklususi kā tādas tukšas mucas tālīna graboņa, ripojot lejā pa kalnu. Kopīgā spēlēšanās ar citiem bērniem attīsta bērnu valodu, bērni apgūst sociālās lomas. Tikai, protams, tad, kad tika pieņemts attiecīgais likums par Valsts prezidenta darbības nodrošinājumu, neviens par šādām lietām izdebatēt līdz galam nevarēja. Balansēšana attīsta loģisko domāšanu un telpisko izjūtu. Tikai mēs diemžēl to nekādi negribam attiecināt uz kultūras celtnēm. Ja jums būs iekrāti brīvi līdzekļi – kaut arī no sākuma tie būtu pāris eiro ik mēnesi vai ik nedēļu –, varēsiet sev atļauties kaut ko nopirkt un nebūsiet sprukās, ja pēkšņi būs neparedzēti tēriņi. Esmu jau ne reizi vien rak-stījis par to, ka latviešu tā sauktā kapu kultūra ir diezgan liels pašapmāns. Skaidrs arī - ja prezidente palūdza, viņai iedeva labāko. Šķiet, neviens neapšauba rotaļu laukumu nozīmīgumu, bet atrast finansējumu šīs svarīgās infrastruktūras ierīkošanai dažreiz ir grūti. modernās vīzijās dzīvojošie šobrīd ir vislielākajās sprukās. Šūpošanās bērnu iepriecina, nomierina un atslābina, tā attīsta un trenē viņa vestibulāro aparātu, sekmē smadzeņu darbību, stiprina roku un vēdera muskuļus. Vārds “latvietis” šķiet sinonīms vārdam “taupīgs”. Lietu, kurās var ietaupīt, ir bezgala daudz – pārtika, sadzīves tehnika, apģērbs utt. Tāpat arī izdevīgāki ir putekļsūcēji ar vairākas reizes izmantojamajiem filtriem, jo tie nepalielinās aparāta lietošanas izmaksas. Kredīts parādniekiem – ātrais kredīts tiem, kam slikta kredītvēsture. Mīļie tautieši, šis nu gan bija viens ikdienišķs un tipisks ne tikai kapu, bet jebkādas kultūras trūkuma apliecinājums. Neviena banka Vilnim naudu aizdot negrib. Šķiet, neviens neapšauba, ka iekrājumi ir laba lieta.

Filadelfijas zvaigzne Embīds pēc "76ers" un "Nets" ķīviņa.

. Mazo bērnu spēlēšanās ar smiltīm attīsta viņu sīko motoriku. Ludzas novada pašvaldība pateicas biedrībai “Ludzas rajona partnerība”, Lauku atbalsta dienestam par atbalstu un Cirmas pagasta pārvaldei par sadarbību šī projekta īstenošanā. Ne jau nu viņai pašai būtu pa kapu kantoriem jāskraida, nav jau Vizmas Belševicas stāsta varone dullā Paulīne.

Pietiek :: Kā presē žurnālistus Latvijā: personiskā pieredze

. Mēs labi zinām arī to, ka šajās ekskluzīvajās kapsētās pa blatu glabāja padomju laikos, biezie deva kukuļus, lai nokļūtu tur saldajos deviņdesmitajos, jo tas bija prestiži, un retos gadījumos glabā arī tagad. Vienkāršam mirstīgajam dabūt apbedījuma vietu tur ir neiespējami. Kustēties, vingrot, elpot svaigā gaisā – to visu var bērniem un viņu vecākiem piedāvāt pagalms. Arī pats rekonstrukcijas process… Vai nu paši nezinām to, ka šis un tas operā turas uz goda vārda, bet, piemēram, uz slīpās grīdas plaknes izvietotie smalkie krēsli ir drausmīgi neērti sēdēšanai. Viena no iespējām, kur bērni var pavadīt brīvo laiku, bija rotaļu laukums ar vecām metāla konstrukcijām. Kāpšana un kāpelēšana ir saistīta ar kustību koordinācijas attīstību – maziem bērniem obligāti jāmācās kāpelēt, lai attīstītu roku un kāju koordināciju, locītavu darbību. Šķiet, neviens neapšauba, ka iekrājumi ir laba lieta. Latviešu blogeris Guntis Stirna savā politiska satura blogā raksta par to, vai latvietim ir jābūt taupīgam. Ja atliekat ik mēnesi mazliet naudas kādā bankas krājkontā, jūs tik tiešām varat sākt tērēt savu naudu mazliet brīvāk, jo zināt, ka jums ir nākotnes iekrājumi, kas var kalpot arī kā rezerves krājums.

Ministre: Izmantojot esošo iepirkumu, Stradiņa slimnīca.

. Vēl šonedēļ vispirms sociālajos tīklos, pēc tam arī medijos parādījās attēli ar drūpošo Nacionālās operas ēkas apmetumu. Ideālisti, ilgtermiņā, ilgtspējā un tml. Kāpēc gan tagad brīnīties, ja kaut kas drūp, te nu vajadzētu ņemt ķelli rokā un labot, pirms vainas tiek ielaistas. It kā ar šo kaunu, kas par latviešiem neko labu neliecina, nepietiktu, tagad esam piedzīvojuši publisku histēriju par prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai ar starpniekiem izgādātajiem zemes kvadrātmetriem Meža kapu ekskluzīvajā daļā. Tomēr ir tikai dabiski, viņiem pienākas iespējami prestižākā vieta.

Jo tās ir koncepcijas un idejas, kas šķiet strādā citur, galvenokārt tirgos, kuri atšķiras ar citu mērogu, bet nereti ir lāča pakalpojums to sekotājiem mazajā Latvijas tirgū. Diemžēl nav zināms, kāds būs valsts atbalsts šajā jautājumā nākotnē. Viņš raksta: “Tāda kā izdzīvošanas filozofija. Tātad no taupības tiešā vārda nozīmē ne miņas. Par operas nedienām gan īpaši brīnīties nevajadzētu. Stirna novērojis pašmāju veiksmīgākajos uzņēmējos sekojošas īpašības: ekstremāls pragmatisms, fiskāla motivācija, ļoti racionāla, bet īstermiņa domāšana

Komentāri