Plāno savas finanses internetā

Laiku pa laikam ir jāpārskata savi noslēgtie līgumi, jo varbūt ir uzradusies kāda labāka opcija – tad būs iespējams nedaudz ietaupīt arī uz rēķiniem. Tas gan būtu lieliski, taču dzīvē tā nenotiek, jo vienmēr atrodas vietas, kur naudu iztērēt. Viss, protams, reālistiski un nepārspīlējot. Šobrīd ir viegli nomainīt elektrības pakalpojumu sniedzēju, tāpēc vari izvēlēties kādu izdevīgāku piedāvājumu nekā to, kas tev pašlaik ir. Ja iepriekš neesi tam sekojis līdzi, tad vajadzēs nedaudz ilgāku laiku, lai varētu visu pareizi izplānot, jo vispirms būs jāsaprot, kur nauda paliek. Labi saplānojot savas finanses, ikvienam parādīsies kaut nedaudz brīvas naudas – tā, ko iepriekš esi neapdomīgi tērējis pavisam nevajadzīgām lietām. Arī televīzijas un interneta pakalpojuma sniedzēji ir vairāki – varbūt ir laiks savējo nomainīt. Šādos neapzinātajos pirkumos tieši aiziet visvairāk naudas. Tad, ja vispār neko neplānosi, vari pārtērēt savus līdzekļus to nemanot un iedzīvoties nepatikšanās. Pieņemt un turpināt kā salīdzināt kredītus – to procentu likme, summa, kuru var iegūt, kā arī līguma un atmaksas nosacījumi. Varbūt izrādīsies, ka lielu daļu savu ienākumu tu iztērē tieši dažādās skaistumkopšanas procedūrās. Tāpēc varbūt tomēr labāk būtu aizņemties naudu no kredītiestādes, ja ir šāda nepieciešamība. Naudas krāšana un iekrājumu veidošana padodas daudz vieglāk tad, ja tu savas finanses sāc plānot. Arī tad, ja vēlies kam iekrāt, arī tad finanšu plānošana un pārplānošana būs tavs pirmais solis. Turpini lasīt "DELFI plus" ziņas līdz abonementa termiņa beigām, kā arī izmanto DELFI kontu ērtākai DELFI satura patērēšanai bez ierobežojumiem arī turpmāk. Jā, ir patīkami sevi sakopt, īpaši tad, ja to paveic kāds profesionālis, taču nav obligāti katru reizi jāapmeklē salons. Protams, var būt arī tāda opcija kā aizņemties no ģimenes vai draugiem, taču tas jādara ļoti uzmanīgi – varbūt pat uzmanīgāk nekā tad, ja aizņemsies no bankas. Iespējams, ka tu pat nenojaut to, ka katru mēnesi iztērē pārāk daudz naudas iegādājoties nevajadzīgas lietas vai pārmaksājot.

Uzziņa: kas no 2019. gada mainīsies IIN atmaksā - DELFI

.

Kā plānot savas finanses? |

.. Nevajag arī ieslīgt galējībās un saplānot pilnīgi visu līdz pēdējam centam, taču nedaudz plānošanas tomēr ir nepieciešams. Tieši tāpēc daudzi finanses neplāno, bet cer, ka viss kaut kā nokārtosies. Vai arī vienkārši ik pa laikam pārskatīt savus tēriņus, jo vienmēr var uzrasties kāds ieradums, kas lieki patērē naudu – kāda skaistumkopšanas procedūra pārāk bieži, ēšana ārpus mājas pārāk bieži vai kas tamlīdzīgs. Ja saņem minimālo algu, tad ar finanšu plānošanu vien nepietiks, lai iegādātos helikopteru. Taču ikvienam tomēr būtu jāseko līdzi savai finansiālajai situācijai. Šādām dārgām lietām naudu ietaupīt un sakrāt ir ļoti grūti – ja vien, protams, nepelni mēnesī vairākus tūkstošus. Iespējams, ka tu jau gadiem izmanto vienu un to pašu pakalpojumu sniedzēju un nemaz neesi iedziļinājies faktā, ka ir parādījušies jauni pakalpojumu sniedzēji, pie tam ar izdevīgākiem piedāvājumiem. Taču arī tad, ja vēlies iegādāties māju vai dzīvokli ņemot kredītu, būs nepieciešama pirmā iemaksa, kas būs daļa no summas.

Plāno savas ģimenes budžetu -

.

It kā liekas – tu taču atcerēsies kam iztērēji naudu, bet tā nav. Ja izdomāsi nopirkt kafiju no kafijas automāta, tad diez vai šo faktu atcerēsies pēc pāris nedēļām, taču arī tā ir nauda. Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Taču arī mazu algu ir iespējams saplānot. Ja nepieciešama liela summa kādam lielam pirkumam, tad kredīta devēja izvēle ir ļoti svarīga un ir jāapskata visi piedāvājumi pirms pieņemt lēmumu. Tāpat kā ne visi cilvēki ir labi krājēji, ne visi cilvēki ir labi plānotāji. To būs nepieciešams iekrāt arī no algas, kas ir zem tūkstotis eiro mēnesī. Ja sāksi vairāk plānot un kontrolēt savas finanses, tad būs iespējams nopirkt arī tādas lietas, par kurām agrāk tikai varēji sapņot. Bieži vien cilvēki uzskata, ka tad, ja viņiem būtu lielāka alga, tad pietiktu visam tam, ko viņi vēlētos darīt vai nopirkt. Lai saplānotu savas finanses, vispirms ir jāsaprot, kur un cik daudz naudas tu iztērē. Tieši tāpēc tos ir vērtīgi pierakstīt – varbūt tu nemaz neapzinies to, ka šādu kafiju iegādājies pārāk bieži vai arī nevajadzīgi bieži apmeklē kādas skaistumkopšanas procedūras. Vai vajadzētu aizdot naudu draugiem?. No vienas puses jau izklausās vienkārši – aizņemties naudu no labākā drauga, kurš neprasīs nekādus procentus, kā arī varēs sarunāt kādu savādāku atmaksas grafiku, ja kādu mēnesi nebūs iespēja atdot nepieciešamo summu. Ja bieži veic maksājumus ar bankas karti, tad savus tēriņus vienkārši vari pārskatīt internetbankā, bet daudz grūtāk ir ar skaidras naudas patēriņu – un tāds ir ikvienam, jo ne visur ir iespējams maksāt ar bankas karti. Būtībā gandrīz katram ir jāaizņemas nauda, ja plāno veikt kādu lielu pirkumu, piemēram, mājokli, automašīnu vai ko tamlīdzīgu. Tāpēc labāk tomēr ir kaut nedaudz paplānot. Plāno savas finanses internetā. Aizvērt Piekrītu lietošanas noteikumiem. Taču jāatceras, ka šādā veidā var sabojāt savstarpējās attiecības – it īpaši tad, ja summa būs liela. Ja tava alga kļūtu divreiz lielāka, tu arī naudu sāktu tērēt divreiz vairāk – nebūtu tā, ka tā papildus alga, kuru saņem, tiktu iekrāta. Finanšu plānošanas jomā rēķini parasti ir tā sfēra, kur kaut ko mainīt ir grūti, taču tas ir iespējams

Komentāri