Pavisam nesen izskanējis Latvijas komercbanku asociācijas aicinājums, kas adresēts visiem iedzīvotājiem, kuriem ir palikušas nesakārtotas kredītsaistības

Vēl kāda vērā ņemama sakritība. Kad pienāca kredīta termiņš, sekoja Saimnieciskās tiesas spriedums, tiesu izpildītāji novērtēja īpašumu un, atkarībā no vēlmēm, tas pārgāja bankas vai jaunā īpašnieka rokās, vai vienkārši tika izvesta visa manta, kurai bija jebkāda vērtība. Pašreiz ir cerības, ka noziedzīgās shēmas tiešām tiks atmaskotas, jo liecības sācis dot viens no tajās savulaik iesaistītajiem dalībniekiem.

Aivars Kāposts: Kā vēlmes izpilda tiesu izpildītāji? - DELFI

. Tādā veidā jau bija sagatavota lielu zemes platību atsavināšana gan pie Ķīšezera, gan pie Juglas ezera, taču šo afēru organizētāji visticamāk izbijās no iespējamām sekām. Licences ieviešana 2011. Šobrīd tiesībsargājošo institūciju rīcībā esot informācija par vairāk nekā desmit iespējamām noziedzīgajām epizodēm un visticamāk, ka tiesu izpildītāju sistēmā gaidāms pamatīgs skandāls.. Tiesa gan, šī krimināllieta, iespējams, izjauca vairākas afēras, kas vēl bija tikai iecerētas, jo šai problēmai tika pievērsta pastiprināta masu saziņas līdzekļu uzmanība. Bez tam tiesu izpildītāji no kases izņēma visu skaidro naudu, tā arī to likumīgi nenoformējot. Kaut arī Augstākā tiesa šo izsoli tikai šogad atzina par nelikumīgu, ar atpakaļejošu datumu mainīt vairs neko nevar.

on Instagram: "Pavisam nesen izmēģinājām jauno.

. Baklāns stāsta, ka administratoru nolīgtais apsardzes priekšnieks informējis gan viņu, gan arī vēlāk liecinājis Ģenerālprokuratūrā, ka šis dokuments tapis, respektīvi, viltots tepat Latvijā. Ir pamatotas aizdomas, ka ar tiesu izpildītāju palīdzību veiksmīgi “prihvatizēts” vai izlaupīts ne viens vien rūpniecības uzņēmums. Rīgas Dome un zemes konfiskācija Rīgas Apgabaltiesā joprojām turpinās pensionāres Birutas Vaitenieces cīņa par viņai nodarīto zaudējumu atgūšanu. gadā, kad arī notika afēra ar rūpnīcu RAF.

Pieklusušie latviešu dziedātāji - Spoki

. Pret abām afēras organizētājām tika ierosināta krimināllieta, kas vainagojās ar tiesas spriedumu: Diānai van Deilenai tika piespriesta brīvības atņemšana uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, bet A. Tālākie notikumi risinājušies zibenīgā ātrumā. Par Zvērinātu tiesas izpildītāju padomes vadītāju tika ievēlēta Inga Čepjolkina, kuras vārds jau agrāk bija izskanējis vairākos skandālos. Mākslinieki jau ir vērsušies tiesā, taču - kurš var garantēt, vai iespējamā izsolē lampu pircēja statusā atkal nav plānojusi piedalīties kāda no rakstā pieminētajām personām. Šādu shēmu iespējama eksistence gan nav nekas jauns, jo par līdzīgām indikācijām masu saziņas līdzekļi jau rakstīja pirms vairākiem gadiem, taču līdz tiesai nonāca tikai viena krimināllieta. Protams, tas nav gluži nepamatots apgalvojums, jo. Kaut arī situācija bija absurda, jo nemaksātāja bija tās pašas Domes struktūrvienība, tiesa pieņēma lēmumu, ka īpašums ir pārdodams un parāds piedzenams. Saknītim paziņoja, ka izsole nenotiks, jo neviens neesot pieteicies. Arī tur melno darbu līdz galam novadījuši tieši tiesu izpildītāji. Sākotnēji pašvaldība īpašniecei maksāja nomas naudu, taču pēkšņi to darīt pārtrauca. Sārts esot liecinājis vēl par vairākām apšaubāmām lietām. Zaudējumu veicināja Rīgas Domes Finanšu departamenta un tiesu izpildītāju “veiksmīga” sadarbība.

Izsole tika sarīkota jau zināmam pircējam un citā dienā, nekā tas bija norādīts oficiālajā sludinājumā. gadā ierosināta arī pret I. Vēl var piebilst, ka minēto īpašumu pārvaldītājs vairāku gadu garumā bija Andrejs Čepjolkins - tagadējais Ingas Čepjolkinas vīrs. Prokuratūrā šobrīd ierosināta krimināllieta gan par iespējamo noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizāciju, gan par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, taču zinoši ļaudis teic, ka reālais pircējs ir meklējams starp AS „Gaisa satiksme” amatpersonām. Lietu izskatīšanas parasti vilkās vairākus gadus, tomēr atsevišķos gadījumos Tieslietu ministrija tomēr bija spiesta atmaksāt zaudējumus, ko bija radījuši tiesu izpildītāji.Tiesu izpildītāju shēmas perfekti ilustrē kāds pavisam konkrēts gadījums. Šobrīd pensionāres Vaitenieces zeme jau ir sadalīta vairākos īpašumos un vairākkārt pārdota, tāpēc viņas cerības atgūt visus zaudējumus ir stipri apšaubāmas. Uzņēmuma pilnvarotā persona Latvijā ir kāda Sanda Jugāne, kas apgalvo, ka uzņēmumā ieguldījusi savus personiskos līdzekļus, taču nav spējusi pierādīt to izcelsmi. Viņu statuss strauji mainījās, sākoties privatizācijai un attīstoties tirgus ekonomikai, kad termini “aizņemties”, “neatdot” un “bankrots” kļuva par mūsu ikdienu. Uzmanīgu dara arī fakts, ka visi pieminētie darījumi nav radījuši nekādas šaubas tiesās, kurās tie ir apstiprināti, tāpēc R. Kāds no ražojoša uzņēmuma vadības bankā, iepriekš abām pusēm vienojoties, paņem kredītu, par kuru jau iepriekš zināms, ka tas netiks atdots - var pieļaut arī situāciju, ka kredīta ņemšana patiesībā eksistē tikai uz papīra. Saknītim piederoši īpašumi. decembrī, ierodoties izsoles vietā noteiktajā laikā – Rīgas tiesu izpildītāju kantorī, – tiesu izpildītāja Elita Sole G. Bez jau pieminētajiem gadījumiem krimināllietas ierosinātas pret Ogres tiesu izpildītāju kantora vadītāju Jāni Lapiņu - par kukuļņemšanu un par tādu pašu noziegumu - vēl pret kādu ierindas tiesas izpildītāju Rīgā. Tādas naudas viņam uzreiz nebija, un tiesu izpildītāja ieradās aprakstīt mantu. Dzīvesvieta pirkt vai īrēt. „Neatkarīgā Avīze” informē, ka J.

Stāsti ar ilgstošu iedarbību | Tējtasīte

. Saknīša īpašumu nākošā ieguvēja SIA „Finansu konsultants” par finansu konsultantu strādā kāds Andris Zībarts, kurš ir arī „Energoautomātikas” īpašumus ieguvušās firmas „Baltijas nekustamie īpašumi” revidents. Pēc neoficiālas informācijas, tieši Raivo Sārts, kurš pašreiz apmaiņā pret iespējamo soda mīkstināšanu ir gatavs liecināt par noziedzīgām shēmām, kurās iesaistīti gan tiesneši un tiesu izpildītāji, gan svešas mantas tīkotāji. Lazdāne un viņas māsasvīrs Andris Spore. gada, un tās darbošanās laikā cietušas vairākas personas. Sūdzības tiesās par tiesu izpildītāju darbībām tolaik bija skaitāmas desmitos un summas - simtos tūkstošu. Vaiteniece atguva savā īpašumā visai ievērojamu zemes īpašumu Pārdaugavā, uz kura atradās vairumtirdzniecības bāze un Zemgales rajona pašvaldībai piederošas ēkas. Par administratoru tika norīkots SIA „Audits un konsultācijas”, bet par pilnvarotajiem - I. Neatkarīgie nekustamo īpašumu tirgotāji G. Vaiteniece tomēr nepadevās un vērsās ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā. Izsole noorganizēta tā, ka par to zinājis tikai vajadzīgais pircējs. gadu Tieslietu ministrija sāka izstrādāt likumu par zvērinātiem tiesu izpildītājiem, kas paredzēja pārveidot tos par brīvas juridiskas profesijas pārstāvjiem, kuriem pašiem būs jāuzņemas atbildība par pieņemtajiem lēmumiem. Andreja Čepjolkina vārds figurē arī jau pieminētajā RAF izpārdošanas skandālā. Čepjolkinas pirmo vīru, bijušo Ziemeļu rajona tiesu izpildītāju kantora vadītāju Jāni Lazdānu. Mikro kredīts. Atklātībā parādījās informācija par gadījumiem, kad vairākiem lielu zemju īpašniekiem gan pilsētā, gan zaļajā zonā Dome nedeva atļauju šo zemi izmantot privātmāju celtniecībai, tai pašā laikā zemes nomas lielums bija atbilstošs “mazstāvu apbūves” statusam. Rīgas Dome iesniedza tiesā prasību par parāda piedziņu, taču tiesas dienā to atsauca un iesniedza maksātnespējas pieteikumu. Jau deviņdesmito gadu sākumā populāra bija šāda metode. Interesanti, ka vērtētāja Daiga Deruma, nosakot īpašuma cenu, par pamatu ņēmusi lauksaimniecības objektu cenas Rīgas rajonā. Ducenas tiesa notiks vēl tikai šoruden. gadā tika aprakstīta un atsavināta rūpnīcas „Straume” manta. Sārta apgalvojumi, ka viņš personiski ir nesis naudu vismaz pieciem tiesnešiem, kļūst visai ticami. Tomēr mazāka mēroga afēras joprojām notika. Pavisam nesen izskanējis Latvijas komercbanku asociācijas aicinājums, kas adresēts visiem iedzīvotājiem, kuriem ir palikušas nesakārtotas kredītsaistības. gadā, kad tiesu izpildītāji aprakstīja firmas „Anre” mantu Latviešu biedrības namā - dārgās mēbeles tika vienkārši iznestas uz ielas un sakrautas kaudzē, kas to vērtību, protams, mazināja. Rezultātā pensionāre vairs nespēja nomaksāt zemes nodokli un Rīgas Domes Finanšu departaments vērsās tiesā

Komentāri