Padomi par dzeramnaudu

Nepareiza atpūtas vietas izvēle. Lai gan pastāv ļoti daudz un dažādas atpūtas iespējas, kas neprasa lielus līdzekļus, lielai. Nepareiza sēdvietu izvēle. Padomi par dzeramnaudu. "Tur skaitās nepieklājīgi, ja tu neatstāj vismaz desmit, ja ne piecpadsmit vai divdesmit procentus," atzīst ceļotāja. Taču tajā pašā laikā ir arī valstis, kā, piemēram, Ķīna, kur dzeramnaudas atstāt nav pieņemts. Sakopties pie galda ir nepieklājīgi. Tūristu atstātais dzeramnaudas apjoms nepārprotami liek vilkt paralēles ar viņu izcelsmes valsts tradīcijām. Bet, ja viedtelefons atrodas pašā somas dziļumā, tad var pieturēties pie pavisam vienkārša aprēķina. Ja šķiet, ka apkalpošana bijusi laba, tad dzeramnaudu vienkārši aprēķināt, ieskatoties dažādās tam  paredzētās aplikācijās. Sirmais pieļauj, ka līdzīgi ir arī Taivānā. Ja dakšiņa un nazis uz šķīvja ir novietoti paralēli viens otram ar “skatu” pa labi, tas nozīmē, ka esat sajūsmā par ēdienu. Mēs gājām prom, loģiski - neatstājām  dzeramnaudu. To mēdz dēvēt par pelēko ekonomiku un nosodīt, jo tas ir veids, kā darba devējiem ieekonomēt uz nodokļu maksāšanu, bet no otras puses - viesmīļiem kalpo kā papildu motivācija, klientus apkalpot pēc iespējas laipnāk. Foto – Shutterstock Ja rocība ļauj, kaut vai reizi pāris mēnešos var apmeklēt kādas viesības, kafejnīcu vai restorānu. Nepareiza sēdvietu izvēle. Ceļotāja Zane Eniņa atzīst, ka ASV un arīdzan Kanādā dzeramnaudas došanas kultūra ir ārkārtīgi attīstīta.

Padomi par dzeramnaudu |

. Kā zināms, kultūras un mentalitātes teju katrā pasaules nostūrī atšķiras. Jāņem vērā sava pavadoņa kulinārā gaume: ja viņš ir itāļu virtuves cienītājs, nevajadzētu viņu aicināt uz ķīniešu restorānu. "Un viņas skrēja pakaļ uz kliedza. Sievietei ir jāsēž pa kreisi no vīrieša un tā, lai viņa var redzēt zāli. Lai vai kurā pasaules malā neatrastos, labāk pieturieties pie kritērija - jo labāks serviss, jo lielāka dzeramnauda. Bet otrā salas pusē atkal bija ļoti laba apkalpošana, ļoti labs ēdiens. Nepareiza galda piederumu lietošana. Viņi skrien tev pakaļ un saka: jūs aizmirsāt savu naudu. Dzeramnauda un pateicība nav viens un tas pats. Ja tā ir lietišķa tikšanās, nav ieteicams izvēlēties vāji apgaismotas vietas ar romantisku mūziku, jo jūs var pārprast. Tie, kas atstāj, ir vācieši, čehi, krievi, tie paši poļi, lietuvieši, čehi. Ierīču izmantošana pasākuma laikā.

"Tūristu ielā visi, protams, ņem dzeramnaudas, bet, ja tu neesi tūrisma ielā, bet esi mazā pagastā, nu tur viņi vienkārši nesaprot. Ja galda piederumi ir sakrustoti, tas nozīmē, ka viesis gaida nākamo ēdienu, piederumi, kas vienkārši nolikti uz šķīvja, nozīmē pauzi. "Tas pat drīzāk ir apvainojums, jo viņi uzskata, ka, ja tu dod viņam dzeramnaudu, tas nozīmē, ka viņiem netiek pietiekami labi maksāts," stāstīja Eniņa. Vita Credit – auto kredīts, kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu. Pretējā gadījumā nekas nemainīsies - serviss labāks nekļūs un nauda būs izmesta vējā. Uzposties vajag tualetes istabā, nevis pie galda, tāpēc dāmas lūpu krāsai un spogulītim ir jāatrodas somiņā, bet somiņu nedrīkst likt uz galda. "Principā ir divi veidi - var vai nu noapaļot summu uz augšu, kas ir viena tradīcija. Ielūdzot ciemiņu, jāzina viesa vēlmes, jāizjūt pasākuma noskaņa un mērķis. Uz restorānu tomēr ir jādodas svinīgākā tērpā. Protams, jāieskatās rēķinā, jo ļoti bieži tur jau dzeramnauda ir iekļauta.

Nesit knipi viesmīlim, nestumdi traukus, neatstāj centus. - tvnet

. Dodoties pie galda, vīrietim ir jāiet pa priekšu, rādot sievietei ceļu, bet pēc tam viņam ir jāpalīdz viņai apsēsties. "Krētā bija tā - mēs bijām vienā salas pusē un bija ēdiens ļoti slikts, apkalpošana ļoti slikta. ASV restorānos ļoti izplatīta prakse ir maksāt viesmīļiem minimālo algu, tādējādi uzsverot, ka lielāko ienākumu daļu nāksies nopelnīt ar dzeramnaudām. Ja nazis ir ievietots starp dakšiņas zariem – esat neapmierināts. Par to vislabāk spēj spriest paši viesmīļi. "Cik es esmu runājusi rinķī apkārt, no Āzijas un no dienvidvalstīm pārsvarā neatstāj dzeramnaudas. Pavārs Mārtiņš Sirmais stāsta, ka dzeramnaudas došana nereti tiek pārprasta - patiesībā tās būtība ir pateikties par labu servisu. Savuklārt Eniņa stāsta, ka viņai reizi bijusi konfliktsituācija Vjetnamā par masāžu, kas bijusi sliktākā viņas dzīvē. Ejot uz viesībām, apsveriet, cik lielā mērā šis pasākums atbilst bērna vecumam un raksturam. Viņi skatījās tādām acīm, izbrīnīti, nu kāpēc mēs tā. Tāpēc pirms došanās ceļojumā ir pat vēlams ievākt informāciju par naudas attiecībām, jo - kas vienam pats par sevi saprotams, citam var būt goda un cieņas aizskārums. "Ziemeļamerikas kultūra ir ievazājusi to, ka dzeramnaudu dod vienkārši tāpat. Ja bērns ir ļoti kustīgs un skaļš, tad, iespējams, vakariņas restorānā nav viņam piemērotas. Sievietēm ir raksturīgi aplūkot ienākošos, tāpēc, lai dāmai nevajadzētu grozīties, vīrietis atdod viņai goda vietu – ar seju pret zāli vai, ja galdiņš atrodas iestādes vidū, ar seju pret ieeju

Komentāri