Man ir pārāk lieli kredīti

gadā par Karmenas lomu.Nozīmīga sadarbība ar komponistiem Raimondu Paulu, Jāni Lūsēnu, Zigmaru Liepiņu u.c.Precējusies ar aktieri Andri Keišu, audzina divus bērnus. .

Domai un vārdam ir liels spēks. Saruna ar operdziedātāju.

. Būs arī mazi pārsteigumi, būs interesanti, es domāju, skaisti un latviski, jālūdz Dievs, lai visi veseli un viss izdodas. Kad mani ieraudzīja, jau esot stāvējusi viņai starp pakaļkājām un čubinājusi asti.Mamma teica – pa gabalu bijis redzams, ka zirgs stāv pavisam mierīgi, it kā es viņu būtu novārdojusi.

Šis kredīta veids ļauj lieki nepārmaksāt par kredītu, jo Jums nāksies atgriezt tikai tādu summu, kādu paņēmāt. Šogad svinams arī gadsimta ceturksnis uz Latvijas Nacionālās operas skatuves, tiesa, pēdējos trīs gadus – kā viessolistei. Mani kaitināja tā viņas čīkstēšana par sabiedrības trūkumu, jo pie tā patiesībā vainīga bija viņa pati- ne ar vienu viņa nemēģināja iepazīties, tikai sēdēja mājās vai viena gāja uz kino. Ir jāaizver acis un jāiztēlojas – taču ļoti skaidri jāiztēlojas – ka tas cilvēks aiziet prom pa baltu ceļu, prom, pavisam prom un pazūd aiz ceļa līkuma. Viņai ir trisomija, un tas nozīmē, ka viņa ir ļoti tieša – viņa redz mammu uz skatuves, un viņai vajag tikt pie mammas. Dziedātājām ka tikai nav vēl sarežģītāk. Nevienam Latvijā nav noslēpums, ka līdzās opermūzikai ļoti daudz dziedu, kā pati to mēdzu saukt, latviešu kamerestrādes mūziku. Un, cik atceros, visi dzīvnieki man vienmēr bijuši draugi – ja kaķēns bija slims, viņam devu ūdeni, cālēnus bužināju, un viņi tiešām atlaba. Nemaz nebija vienkārši, ķeizargrieziens tomēr ir operācija, turklāt vēdera jeb, kā mēs, dziedātāji, sakām, staba daļā.Es ļoti cītīgi centos to izlīdzināt ar masāžu, ar osteopātu palīdzību. Var arī domāt: mana sliktā doma iet prom, un to vizualizēt. Taču vienojāmies – pusgadsimts jānosvin!Ļoti ilgi strādājām pie otrās daļas programmas. Šķiet, zeme ar debesīm jaucas kopā, sirds mežonīgi dauzās, bet tu dzirdi savu habanēru un saproti – ja neiestāsies izrādē īstajā brīdī, tad tā arī paliksi neiestājies, jo tāds ir ritms, neko nevar mainīt. Ķīna man vienmēr ir asociējusies ar vietu, kur pieklājība un cieņa ir sabiedrībā vissvētākās lietas, ka ķīniešiem jau no mazotnes ir ieaudzināts izturēties pieklājīgi un izrādīt citiem cieņu, bet šinī grāmatā Dž mēdz izturēties pārsteidzoši nepieklājīgi. Nu labi, es saprotu, ka angliski kauns sarunāties, bet tad vismaz ar ķīniešiem varēja satikties. Man ir pārāk lieli kredīti. Bet nē, te atkal viņai nākamā problēma- rietumnieku pasauli viņa nesaprot un iejusties nespēj, bet, redz, ķīnieši savukārt viņai pārāk vecmodīgi un tradicionāli, atkal nekas nav labi. Man ir pārāk lieli kredīti. Par sevi zinu, ka vairāk jāpavingro, jo dziedāšanas pamats ir elpošana. Es teicu: “Tad varbūt atbrauciet arī jūs, maestro!” Viņš atbildēja: “K vam, Kristina, prijedu.*” Vienojāmies par jubilejas koncerta datumiem – žēl, protams, ka nav īstajā dzimšanas dienā, bet viņam jau tā nāksies dienu vēlāk lidot uz koncertu Vācijā. Taču uz skatuves ilgi gāja ļoti grūti – kā iznācu, tā neko nespēju nodziedāt un raudot gāju nost. Savukārt Dž mīļākais kā no sākuma bija plakans un šablonisks tēls, tā arī tāds palika. Kādreiz, atceros, skrējām ar hoķenēm, tagad vajag īpašas slidas, ceļu aizsargus un vēl viskautko, slidošana izvēršas par veselu notikumu.

- lai zinātu, nav jāiet nekur

. Verdi “Rekviēma” uzvedumā sastapu Gintaru Rinkēviču, kurš kādreiz bija mūsu operas galvenais diriģents, esmu ar viņu kopā daudz skaistu lomu nodziedājusi, un viņš teica – neredzu iemeslu, lai jubilejas koncerta nebūtu. Es domāju, tā nepierastā vide man, īstam lauku bērnam, bija īsts kultūršoks, turklāt vēl tas, ka man visu laiku bija tik ļoti kauns, ka nezināju mūzikas teoriju, nepratu spēlēt klavieres. Teicu viņai: es dziedu no visas sirds, gribu no sirds viņiem visiem patikt! Viņa man teica: “Atceries, Kristīne, tu vari dziedāt tikai vienam cilvēkam, domai jābūt koncentrētai. Īpaši pēc dvīņu piedzimšanas man bieži gadījies – neesmu redzējusi kādu cilvēku desmit gadus, bet, tikko par viņu iedomāšos, viņš nāks pāri ielai.

- Jaunākie ieraksti

. Trešā lieta mani mulsināja.

Kāpēc tev neizdodas iekrāt naudu? |

. Kristīne Zadovska: “Neeju uz jogu un meditācijām, bet ļoti ticu tam, ka domai un vārdam ir liels spēks

Komentāri