Krāt naudu savu bērnu izglītībai vai veidot uzkrājumus pensijai?

Daudz labāk piešķirt bērnam iknedēļas kabatas naudu un mudināt daļu no šīs naudas krāt kārotajam pirkumam! Turklāt bērniem patīk krāšana, it īpaši, ja bērni tai piešķir kādu papildu stimulu vai bonusu. Turklāt daudzi vecāki bērnam naudu pārskaita uz kontu, tādējādi bērns gūst arī savu pirmo pieredzi kartes un mobilās bankas pakalpojumu lietošanā. Spurainu pusaudzi var būt jau grūtāk pierunāt pēkšņi krāt čekus un fiksēt izdevumus. Piemēram, motivācija bērnam var būt solījums, ka tad, ja viņš būs sakrājis pusi naudas lielam pirkumam, otru pusi pieliks vecāki. Jo lielāks bērns, jo lielāka atbildība Mazākiem bērniem kabatas nauda būtu jāpiešķir pa mazākām summām, bet biežāk, savukārt pusaudžiem jau retāk, taču lielāka summa. Tas ir veids, kā mācīt bērnam finanšu pratību, neaizmirstot arī par sirdsapziņu. Jāveicina bērna vēlme nopelnīt naudu Tieši tāpat bērnam jābūt arī iespējai gūt papildu ienākumus. Jāmudina sadalīt naudu dažādiem mērķiem Ļoti svarīgi, lai vecāki mudinātu bērnus savu naudu sadalīt trīs daļās: ikdienas tēriņiem, uzkrājumam un labdarībai vai dāvanām. Septiņas vērtīgas mācības par naudu, ko vecākiem iemācīt bērniem. Krāt naudu savu bērnu izglītībai vai veidot uzkrājumus pensijai.

Svarīgi sekot līdzi tēriņiem Vēl viena ļoti svarīga lieta, ko bērnam var mācīt jau no pirmās klases, – sekot līdzi saviem tēriņiem un pierakstīt kladē vai bankas budžeta plānotajā visus izdevumus. Jāmāca veidot uzkrājumu Pat tad, ja vecāku rocība to ļauj, nevajadzētu bērnam pirkt pilnīgi visu, ko viņš iekāro. Tā bērni iemācās rēķināties ar noteiktu naudas apjomu un attiecīgi tam pakārto savu rīcību.

Bērnu ārsts - Artis Žeigurs - Vai bērnam vajadzīga kabatas nauda?

. Bezprocentu kredīts no 20 gadiem. Tāpēc kabatas naudas piešķiršanai būtu jābūt regulārai un paredzamai gluži kā pieaugušo cilvēku algai darbavietā, lai bērns iemācītos naudas plānošanas pamatprincipus. Kabatas naudai jābūt kā regulāram ienākumam Kabatas nauda bērnam – tas ir labi un pat ļoti vēlami, jo tādējādi viņš mācās uzņemties atbildību, patstāvīgi apgūst cenu salīdzināšanu un pieņem savus pirmos finanšu lēmumus. Procentuālais dalījums var būt atkarīgs no jūsu un bērna rocības. . Salīdziniet aizdevumus līdz 1 000 apmērā. Par to nav jādusmojas un nav arī jāraizējas, tā ir pieredze.

Naudas gudrības, kas jāiemāca bērniem | Swedbank blogs

. Tādā veidā vecāki iemāca bērnam svarīgu patiesību – regulāri sekojot saviem izdevumiem, tiešām var ietaupīt. Arī visa mājokļa uzkopšana var būt papildu darbs

Komentāri