Kas ir atkarība no kredīta?

Tajā pat laikā viņš izjūt arī bailes, jūtas apjucis un vientuļš. Grēkāzī ir daudz dusmu un, tā kā par savu uzvedību viņš saņem nosodījumu, tas tikai vairo viņa dusmas. Viņš ir "pārņemts" ar atkarīgo, ar vēlmi viņu izglābt, parādīt citiem to, ka ar viņu pašu un viņa ģimeni viss ir kārtībā. Domājot par otra cilvēka vajadzībām, nevis savējām, viņš nepamana, kas notiek ar viņu pašu. Līdzatkarīgais par savu sauc cita cilvēka problēmu. Viņš ir kā zibensnovedējs gan ģimenē, gan skolā, gan vēlāk arī savā darba vietā, jo grūtās situācijās viņš “ņem” uzmanību uz sevi. Viņš kontrolē atkarīgo, izjūt varu pār viņu, nosoda un cenšas parādīt, cik pats ir labs, un atkarīgais - slikts. Viņi ir “pārņemti” ar atkarīgo, ar vēlmi viņu izglābt, parādīt citiem to, ka ar viņu pašu un ģimeni viss ir kārtībā. Taču viņš nekad pats ar sevi nav īsti apmierināts, un neviens arī viņam neprasa, ko viņš pats vēlās. Kas ir atkarība no kredīta. Līdzatkarīgajam  ir raksturīga atbildības uzņemšanās par atkarīgo – tendence viņu “glābt”, novērst un neļaut izbaudīt savas rīcības sekas. 35 veidi, kā ietaupīt naudu. Līdzatkarīgs cilvēks vienmēr zina, ko un kā vajag darīt otram, bet viņam ir grūti atbildēt uz jautājumu, ko vēlas un kā jūtas viņš pats. Līdzatkarībai ir vairākas definīcijas. Varbūt Tu zini kādu meiteni skolā, kura varētu „dabūt jebkuru džeku”, bet skrien pakaļ tikai vienam, kurš izturas rupji un pazemo viņu  Šo visu iepriekš minēto var nosaukt vienā vārdā -  līdzatkarība. Viņš ir ģimenes lepnums un gods, kas parasti ļoti labi mācās un daudz dara. Tā tiek uzskatīta par slimību, jo tai ir pazīmes, paredzama gaita, un tā ir hroniska. - visbiežāk otrais bērns ģimenē, jo priekšā viņš satiek varoni, kuru nespēj pārspēt, tādēļ visu dara otrādi, pretēji – slikti uzvedās, slikti mācās, kaujas utt., vienmēr nostājās “slikto” pusē, kaut gan patiesībā vēlas būt pieņemts. Līdzatkarīgs cilvēks vienmēr zina, ko un kā vajag darīt otram, bet viņam ir grūti atbildēt uz jautājumu, ko vēlas un kā jūtas viņš pats. Bet jāatceras, ka tas tā nevar turpināties bezgalīgi, jo bieži līdzatkarīgie “sabrūk” , sabojā savu veselību vēl ātrāk nekā atkarīgie, jo par līdzatkarīgajiem neviens nerūpējas – visi glābj atkarīgo.

Viņos ir daudz spīta, sāpes un vienlaikus arī bailes un atstumtība. Viņš ir neuzkrītošs, kluss, viņu neievēro, viņš turas savrupi. Bieži viņu dēvē par “profesoru”. Viņš  savā ziņā dzīvo “fantāziju pasaulē”, jo tā viņam palīdz izdzīvot. – tradicionāli kāds no jaunākajiem bērniem ģimenē. Līdzatkarīgajam ir raksturīga atbildības uzņemšanās par atkarīgo – tendence viņu "glābt", novērst un neļaut izbaudīt savas rīcības sekas. Kroplīgi virzītas, šīs attiecības cilvēkam var radīt smagas problēmas viņa turpmākajā dzīvē, kad jāsāk pieņemt patstāvīgus, nopietnus lēmumus. Viņš kontrolē atkarīgo, izjūt varu pār viņu, nosoda un cenšas parādīt, cik pats ir labs un cik slikts – atkarīgais, bet vienlaikus viņš izjūt lielu vainas izjūtu, dusmas, kaunu, sāpes, bailes, vientulību. Par viņiem mēdz teikt “kompānijas dvēsele”. bioloģiskie faktori: iedzimtība personības iezīmes: zems pašvērtējums, zema pašapziņa, pašapmierinātība, liels nemiers, impulsivitāte, zema paškontrole. Aktīvā darbošanās nemitīgā "kustībā" ļauj viņam nejust sāpes, neredzēt, kas notiek, aizmirst savas vajadzības. Viņi domā par citu cilvēku vajadzībām, bet ne par savējām, viņi nepamana, kas notiek ar viņiem pašiem. Inserviss Kontakti – Lai ar Mums Sazinātos Aizpildi Kontaktu Formu. Līdzatkarīgam cilvēkam ir grūtu nošķirt, kur  ir viņš pats, viņa domas, jūtas, un kur sākas otrs cilvēks. Viņam ir daži, bet labi draugi. Tanī pat laikā viņi izjūt lielu vainas sajūtu, dusmas, kaunu, sāpēs, bailes, vientulību. Visbiežāk grēkāži kļūst nevaldāmi. Aktīvā darbošanās nemitīgā ”kustībā” ļauj viņam nejust sāpes, neredzēt, kas notiek, aizmirst par savām vajadzībām. Bērnībā viņi bieži ir ļoti aktīvi, tanī pat laikā arī ļoti radoši. Kas ir atkarība no kredīta. Viņš vienmēr atstāj par saviem gadiem vecāka bērna iespaidu. Daudz lasa, parasti labi mācās, viņam ir bagāta iekšējā pasaule. Psiholoģiskie faktori: Atkarība sākas jau ar bērna pirmajiem dzīvības mēnešiem, kad viņš ir atkarīgs no vecākiem un apkārtnes.

Arnis IRBE - ' No krustiņa līdz Krustam '

. Par viņu mēdz teikt, ka viņš ir “stiprs”, godkārīgs, neatlaidīgs. Tā ir emocionāla atkarība no otra cilvēka, viņa uzvedības. Viņš uzņemas atbildību, jo izjūt lielu vainas sajūtu, kaunu par ģimenē notiekošo, viņš mēģina to glābt, vismaz ģimenes godu, lai radītu iespaidu no mals, ka viss ir OK

Komentāri