Kāpēc budžeta plāns ir jūsu draugs, nevis ienaidnieks?

Ne vienmēr ir viegli savu ideju definēt un loģiski izklāstīt. Arī uzņēmuma ikdienā ir simtiem situāciju, kad var rasties vēlme rīkoties impulsa iespaidā, jo tā šķiet labāk un pareizāk. Biznesa plāns palīdzēs jums vienmēr paturēt acīs ceļa galamērķi un nenomaldīties sīkumos. Salikt domas pa plauktiņiem. Linda Ezerkalna,  žurnāliste eAkademija.lv! Ja Jūs saskatāt iespēju tur, kur citi to neredz, aicinām kļūt par SEB bankas eAkadēmijas dalībnieku. Tajā nospraustie mērķi ļaus jums arī efektīvāk izvērtēt līdz šim sasniegto – vai ir izdevies realizēt iecerēto, vai tomēr kaut kur nošauts greizi. Kļūdās visi, pat gudrākie un veiksmīgākie. Reģistrējieties bez maksas un saņemiet piekļuvi eAkadēmijas materiāliem un vērtīgiem ekspertu padomiem, kas ļaus atrast un attīstīt biznesa ideju un panākt straujāku izaugsmi. Nepieļaut liktenīgas kļūdas. Mēģināt īstenot savu ideju bez biznesa plāna, ir apmēram tāpat, kā doties tālā ceļojumā bez GPS vai kartes. Atgādinājums par svarīgāko. Tikai retais biznesa uzsācējs var lepoties ar dzelzs nerviem, un dažādu notikumu iespaidā radušās emocijas mēdz aizēnot skatu uz realitāti. Un labāk, lai uz jūsu plāna lapām redzami kafijas krūžu atstāti apļi, nevis putekļi – tam jābūt reālam darba dokumentam, kurā jūs ne tikai regulāri ieskatieties, bet, ja nepieciešams, arī veiciet labojumus.

Ieteikumi, kā ērti plānot ģimenes budžetu - DELFI

. Risinājums, kad domas dalās. Kāpēc budžeta plāns ir jūsu draugs, nevis ienaidnieks. Biznesa plāns nav tikai skaisti uzrakstīts teksts – tajā ir paredzēta vieta arī reāliem datiem un skaitļiem, kas ļaus prognozēt uzņēmuma bilanci vairāku gadu garumā. Budžeta plānu vajadzētu uztvert kā palīgu, kas ļauj ar tiem pašiem līdzekļiem dzīvot daudz labāku un pārtikušāku dzīvi. Tā kā jūs droši vien plānojat savam uzņēmumam ilgu un veiksmīgu mūžu, arī biznesa plānu nevajadzētu uztvert kā īstermiņa projektu.

Kāpēc budžetā pustukša ir PVN ieņēmumu aile? - LV portāls

.

Ģimenes budžeta plānotājs | SEB banka

. Jaunas valūtas ieviešana nekad neapmierinās visus, taču jāsaka, ka Latvijā vismaz iedzīvotāju informētība ir sasniegusi plašu mērogu. Veidojot kompāniju kopā ar vienu vai vairākiem līdzīpašniekiem, biznesa plāna nozīme tikai pieaug. Ir viegli nomaldīties no ceļa, ja uz tā nav nekādu ceļazīmju. Jebkuram veiksmīgam uzņēmumam ir plāns vismaz turpmākajiem pieciem gadiem. Taču bez skaidriem pieturas punktiem ir daudz vieglāk savlaicīgi nepamanīt fundamentālas kļūdas. Ik dienu uzņēmējam jārisina neskaitāmi jautājumi un jāapgūst jaunas lietas – informācijas jūrā ir viegli pazust un sākt koncentrēties uz detaļām, nevis uz lielajiem mērķiem. Uzņēmējs – tā ir jauna, interesanta un nebūt ne viegla loma, kas turpmāk būs jūsu dzīves sastāvdaļa. Budžeta plānošana pārsvarā visiem saistās ar stingras taupības ievērošanu un sarežģītas uzskaites veidošanu, taču tā nav.

Komentāri