Kā pārvarēt savu personīgo finanšu krīzi?

”Laiku pa laikam mani pārņem nomāktība,” viņa stāsta. Tas varēja mūs biedēt, ja vien līdzās nebija vecāku. Gadiem ilgi viņu vajāja ķēniņš Sauls, un vairākkārt viņa dzīvība bija briesmās. Kad mēs paaugāmies, drošības sajūtu sekmēja arī tuvi draugi. Naudas aizdošanas vēsture.

”Tas man sniedza milzīgu atvieglojumu.” ”Tieši Jehova man palīdzēja justies droši, kad vecāki mani atstāja,” atceras Reičela. ”Man izveidojās pārliecība, ka es esmu nevērtīga, jo māte man to atkārtoja atkal un atkal,” stāsta Ana. Dāvājot citiem mīlestību un laipnību, mēs iemantojam tuvus draugus. ”Bet tagad mans pašvērtējums ir audzis. Es varēju brīvi izkratīt viņai savu sirdi. Parādiet citiem mīlestību un laipnību. Es zinu, ka Dievs gādā par mani, un man ir daudz labu draugu, ar kuriem kopā es jūtos droši.” Reičela izsakās līdzīgi. Sāciet ar to, ka sameklējiet cēloni savām finanšu problēmām. Ar viņas atbalstu es sāku justies daudz drošāka.” ”Draudzē es atradu ”mātes” un ”tēvus”,” saka Reičela. Apziņa, ka vecāki mūs mīl, vairoja drošības sajūtu. Es gribēju, lai kāds par mani parūpētos un iedrošinātu mani, pasakot, ka es visu daru labi. ”Es neatceros nevienu reizi, kad būtu no viņas dzirdējusi kādu uzslavu vai mīļu vārdu.” Mīlestības un atbalsta trūkums bērnībā nav vienīgie iemesli, kas izraisa nedrošības sajūtu. Viņu iedrošinājums un uzslavas stiprināja mūsu pašapziņu un veicināja mūsu izaugsmi. Bet es jutos tā, it kā būtu apmaldījusies lielā, tumšā mežā. ”Bet man ir garīgie brāļi un māsas, pie kuriem es varu vērsties pēc padoma, un viņi man palīdz raudzīties uz visu pozitīvā gaismā. Jēzus mūs mudināja iepazīt viņa Tēvu - ”vienīgo patieso Dievu”. Viņa zaudēja apetīti un bieži raudāja. Viņa jutās nevērtīga, jo nespēja laist pasaulē bērnu, turklāt savas neauglības dēļ viņa bieži tika izsmieta. Bērnībā mūsu laime un veselība bija atkarīga no vecāku mīlestības un atbalsta. NEDROŠĪBAS SAJŪTA, KAS NĀK NO BĒRNĪBAS Varbūt laikā, kad veidojās jūsu personība, jums trūka pārliecības par sevi. ”Kad es redzu saticīgas ģimenes, kas kaut ko dara kopā, es pie sevis domāju: ”Kaut es bērnībā būtu izjutusi kaut ko tādu!”” atzīst Melisa.* Varbūt arī jums ir pazīstamas šādas izjūtas. ”Es varēju ar viņu runāt un lūgt viņam palīdzību savās problēmās. Pat tiem, kas izvairās no šādām nopietnām problēmām, var būt zems pašnovērtējums.

Salas un Krustpils novadā norisinās zemessargu mācības “Arona 2017”

. Kā pārvarēt savu personīgo finanšu krīzi. Tiesa, ir vajadzīgs laiks, lai izveidotu šādu pārliecību, bet daudzi ir pieredzējuši, ka tā tiešām palīdz. Viņš kļuva līdzīgs vilkam, kas, atņirdzis zobus, bez žēlastības grasās uzbrukt savam upurim. Taču to ievērošana var daudz ko mainīt. Kaut gan tālākais rīcības plāns visās situācijās varētu būt līdzīgs, ir svarīgi identificēt problēmas cēloni un, veicot tālāko plānošanu, paturēt to prātā. Savukārt es jutos kā pārbijies jēriņš, kas pūlas noslēpties cerībā, ka viņu nepamanīs. Protams, šādā brīdī noteikti pa galvu maisās simtiem domu, bet pārdomātus un pareizus lēmumus varēsiet pieņemt tikai tad, ja šīs domas sakārtosiet un visu saliksiet pa plauktiņiem. Reizēm Dāvidam bija sajūta, ka problēmas ir kā ūdeņi, kas draud viņu aprīt. Pēc tam, saprotiet, kādi varētu būt jūsu tēriņi un kādi ienākumi, gan tuvāko mēnešu, gan dienu laikā. Kad esmu kaut ko darījusi citu labā, es vienmēr jūtos gandarīta.” KAD VISI JUTĪSIES DROŠI Iepriekš minētie ieteikumi nav brīnumrecepte, kas sniedz tūlītēju un ilgstošu atvieglojumu. ”Kad es sāku par Jehovu domāt kā par savu Tēvu, man beidzot bija kāds, kuram es varēju atklāt savas dziļākās jūtas,” saka Karolīna. ”Dodiet, tad jums dos,” savus mācekļus aicināja Jēzus. Kaut gan es cītīgi pildīju savus pienākumus, es vēlējos tikt laukā no šī biezokņa. Citi, vēlēdamies kaut kur iederēties, pievienojas ielu bandām. Satverot mātes vai tēva roku, mēs jutāmies droši un pasargāti. Kad mēs ienācām pasaulē, mūsu drošība bija pilnībā atkarīga no mūsu vecākiem. Saprotiet, cik daudz naudas, kad jums vajadzēs un cik jums pietrūkst, lai atrisinātu savu problēmu. ”Man draudzē bija kāda īpaši tuva draudzene, kas saprata manas sirdssāpes,” stāsta Eva. Tomēr ne visi bērni atrod tuvus draugus, un ļoti daudzi tikpat kā nesaņem vecāku atbalstu. Vai, vēl sliktāk, kāds no vecākiem jūs pazemoja ar vārdiem vai darīja pāri fiziski. Kā pārvarēt nedrošības sajūtu ATSKAŅOŠANAS VALODA Kā pārvarēt nedrošības sajūtu NEKAS nešķiet tik bezpalīdzīgs kā tikko dzimis bērns. Viņa gādāja, lai es nejustos vientuļa. Pat vissāpīgākie pagātnes pārdzīvojumi ”nevienam vairs nenāks prātā”. Kad nedrošības sajūta aptumšo dzīvi ”Kad mans tēvs piedzērās un eksplodēja dusmās, viņa āriene mainījās. Varbūt jūs pieredzējāt pastāvīgas nesaskaņas starp vecākiem, kas galu galā beidzās ar laulības šķiršanu, kurā jūs kļūdaini vainojāt sevi.

Dieva spēkā tev pieder uzvara. Sludina Ganna Jencīte. 24.03.2019.

. Iespējams, jūs neizjutāt mīlestību un reti dzirdējāt uzslavas.

Dieva spēkā tev pieder uzvara. Sludina Ganna Jencīte.

. ”Es joprojām izjūtu nedrošību,” atzīst Karolīna. ”Viņa mani uzklausīja, lasīja man priekšā Bībeli un lūdza kopā ar mani. Bībelē ir stāstīts par jaunu pasauli, kurā mēs visi jutīsimies droši. Vēl citi, meklējot mīlestību un uzmanību, pārsteidzīgi uzsāk romantiskas attiecības. Šādi varētu aprakstīt ideālu bērnību. Mācieties paļauties uz Jehovu kā uz Tēvu. Mana dzīve ir būtiski mainījusies.” Bībelē ir stāstīts par jaunu pasauli, kurā mēs visi jutīsimies droši Turklāt drīzumā pienāks laiks, kad nedrošības sajūta būs palikusi pagātnē. Tas var būt jau minēties darba zaudējums, neatliekamais remonts, vai jebkas cits, kas ievērojami samazina jūsu ienākumus vai palielina izdevumus. Un, pats galvenais, man ir debesu Tēvs, ar kuru es runāju katru dienu. Lai kāds būtu iemesls, nedrošības sajūta var laupīt prieku un postoši ietekmēt mūsu attiecības ar citiem. Anna, kas vēlāk kļuva par Samuēla māti, ļoti vēlējās, lai viņai būtu bērni.. Kā pārvarēt savu personīgo finanšu krīzi. ”Es cenšos uzveikt negatīvu domāšanu, palīdzot citiem un nekoncentrējoties uz sevi. Kad mēs mācījāmies staigāt, pieaugušie ap mums likās kā milži. Taču šādas attiecības parasti neturpinās ilgi, un to izjukšana tikai vairo nedrošības sajūtu. Kopā ar viņiem mēs jutāmies labi, un skola vairs nešķita tik biedējoša. Jēzus saviem sekotājiem mācīja citam par citu domāt kā par brāļiem un māsām. Mums visiem ir kāds, kas var un arī grib mums palīdzēt, un tas ir pats Dievs. Bībelē ir minēti Dieva kalpi, kas savās raizēs un nedrošībā iemācījās paļauties uz Dieva atbalstu. To var radīt arī sāpīga šķiršanās, vecuma sagādātās grūtības un pat raizes par ārējo izskatu

Komentāri