Kā nebanku kredītdevēji izvērtē klienta kredītvēsturi un maksātspēju izsniedzot aizdevumus?

Kas ir ilgtermiņa kredīts.

Patēriņa kredīts - parocīgs risinājums ilgtermiņā.

. Nebanku kredītdevēji vērš prasību uzlikt lielākus sodus tiem uzņēmumiem, kas veic kreditēšanas praksi bez licences, kā arī vēlās, lai uzraudzība tiktu veikta stingrāk, savu viedokli pauž LNKA vadītāja Baiba Fromane. Datu apmaiņa tiek plānota reālajā laikā. Kredīta procentu likmes dažādiem ilgtermiņa kredīta veidiem atšķiras. Daniels Pavļuts – ekonomikas ministrs ir saņēmis uzdevumu izveidot darba grupu priekšlikumu izstrādāšanai un ir šo uzdevumu izpildījis. Kredītu ir iespējams aizņemties ar īsziņas starpniecību. Fromane sacīja, ka uzņēmumi, kuriem nav licence un kuri strādā bez tās, met ēnu uz citiem uzņēmumiem, kuri to dara licencēti. Tiek plānota vienotās bāzes izveide, kura palīdzēs gan klientiem neiekāpt problēmās, gan kredītu devējiem nerastos problēmas ar neizpildošiem saistības klientiem. Kredītu nav iespējams aizņemties ar īsziņas starpniecību. Pēc Fromanes vārdiem ir jāizveido vienots kredītu birojs, kuru uzturēs valsts. Vajadzētu palielināt sodus, vai pat uzlikt kriminālatbildību par atkārtotu nelicencētu darbību.

Vel asociācija grib aktīvi piedalīties sabiedrības izglītošanā finanšu jautājumos, lai cilvēkiem būtu lielāks priekšskats un sapratne par kredītiem, kā arī lai viņi saprot kādas sekas var izraisīt kredīta neatmaksāšana. Nebanku kredītētāji kopā ar kompāniju Creditinfo Latvija veidos savu kredītu biroju lai varētu dalīties ar pozitīviem un negatīviem datiem ar LNKA biedriem.

Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija | Ātrie kredīti

. Kā nebanku kredītdevēji izvērtē klienta kredītvēsturi un maksātspēju izsniedzot aizdevumus. Kā nebanku kredītdevēji izvērtē klienta kredītvēsturi un maksātspēju izsniedzot aizdevumus. Kredīta procentu likme tiek izskatīta individuāli. Pēc izveides, darba grupai bija dots uzdevums ir ievest sapratīgu regulējumu ātro kredītu jomā, lai aizsargātu patērētāju tiesības. Daļa no mums šogad bijuši. Jaunajiem klientiem pirmajā aizņemšanās reizē bezprocentu kredīts netiek piešķirts. Jaunie klienti pirmajā aizņemšanās reizē saņem bezprocentu kredītu. Rekomendējam aizņemties atbildīgi, lai nerastos grūtības ar ātrā kredīta atmaksu. Fromane uzskata, ka šāda sistēma varētu būt izveidota dažu mēnešu laikā, jo katram uzņēmumam ir sava informācija, kura ir jāapvieno ar citu uzņēmumu datiem, kas galu galā izveidos datu bāzi, kurā varēs viegli uzsvērt katra atsevišķa klienta maksātspēju

Komentāri