Kā atpazīt eiro?

Trešā lielā eiro banknotes pretviltošanas iezīme ir tas, kā tā izskatās, kad tā tiek paliekta uz vienu vai otru pusi. Kad eiro banknote tiek pagāzta no vienas uz otru pusi banknotes hologrammas joslā vai hologrammas laukumiņā zemāko vērtību banknotēm ir jābūt mainīgai bildei. Bieži vien viltotajām naudas zīmēm, ja tās patausta, nebūs jūtams drukas reljefs uz uzrakstiem. Aversā jeb banknotes priekšpusē ir attēloti tādi arhitektūras elementi kā, piemēram, logi un durvis, kas simbolizē atvērtību un brīvību. Eiro simbols “€” ir grieķu alfabēta burts epsilons, kas ticis izmantots, atsaucoties uz Eiropas civilizācijas šūpuli – Seno Grieķiju, bet abas simbola paralēlās līnijas apzīmē stabilitāti. Viltojumus no oriģināla bieži vien var atpazīt arī pēc tā, ka tajos visi attēli ir nedaudz izplūduši, tāda sajūta, ka uz banknoti skatītos bez brillēm – bildēm nav asuma. Eiro banknotes un monētas ir likumīgs maksāšanas līdzeklis visā eiro zonā. "Ir parādījušies tādi viltojumi, bet jāsaka uzreiz – kvalitāte ir gaužām bēdīga. Viltotas tiek arī monētas, pat tās, kuras rotā Latvijas ģerbonis vai Milda. Lai gan viltojumu skaits ir salīdzinoši neliels, policija ir izplatījusi brīdinājumu, ka blēži arvien biežāk viltoto naudu cenšas iesmērēt tirgotājiem mazajos veikaliņos. Uzmanība arī jāpievērš tam, vai banknotes nominālvērtības cipars maina toni, ja banknote tiek grozīta. Protams, nevar nepieminēt arī ikvienā banknotē iestrādātās aizsardzības zīmes, kas banknotēm piešķir unikalitāti un oriģinalitāti, apgrūtinot to viltošanu. Tavsaizdevums – kad nepieciešams vairāk. Visām šīm pazīmēm ir jābūt redzamām no banknošu abām pusēm, tātad, ja, piemēram, tu redzi ūdenszīmi tikai no banknotes priekšpuses, pastāv liela iespējamība, ka banknote ir viltota. Valstu centrālo banku uzdevums ir to iespiešana un laišana apgrozībā, savukārt monētas emitē eiro zonas dalībvalstis.

Numismātu problēmas: kā atpazīt eiro. -

. Banknošu dizainā pielietotas dažādu Eiropas vēsturisko periodu arhitektūras stilu iezīmes un elementi. Monētas kopējā dizaina autors ir beļģu mākslinieks Liks Lijks. Jāuzsver, ka attēlotie logi, durvis un tilti nav īstu celtņu vai to fragmentu attēli, bet gan stilizētas ilustrācijas. Arī monētu lielums, krāsa un biezums atšķiras, atkarībā no to nomināla vērtības, proti, jo lielāka nomināla vērtība, jo lielāka un biezāka monēta. Otrā ievērojamā drošības pazīme ir tas, kā banknote izskatās, turot to pret gaismu. Tajā brīdī, kad mēs pievēršam uzmanību šīm lietām, tad viltojumu atpazīt ir gaužām vienkārši," rosina Antiņš. Par krāsu, izmēru un reljefu ir īpaši padomāts, lai arī, piemēram, vājredzīgajiem nebūtu grūtības atpazīt nominālu. Tā, piemēram, ja banknote tiek apspīdēta ar UV gaismu, tā nedrīkst kļūt flouriscenta, jo tā pati neizstaro gaismu, banknotes priekšā divām dažādām tintēm ir jāizmaina savas krāsas – zilajai tintei ir jākļūst zaļai, bet dzeltenajai ir jākļūst oranžai. Eiropas karojam un Eiropas Centrālās Bankas prezidenta parakstam ir jāizgaismojas zaļiem, bet Eiropas Savienības zvaigznēm ir jākļūst oranžām. Naudas vienības skaitlis un banknotes motīvs ir rupjš savā tekstūrā, un, lai gan ar vecumu un biežu lietošanu šī tekstūra var mazliet nodilt, tā joprojām būs sajūtama. Ja redzat kaut ko ļoti aizdomīgu, tad acīmredzami tas ir viltojums," viltojumus palīdz atklāt LB pārstāvis Aleksandrs Antiņš. Atļaut eiro zonas valstu centrālajām bankām emitēt eiro banknotes ir tiesības tikai Eiropas Centrālajai bankai jeb ECB. Bet banknotes reversā Eiropas kartei, tiltam un banknotes vērtībai ir jākļūst dzeltenām. Kā jau pieminēts, monētu averss visās valstīs ir vienāds, bet reverss – katrai valstij atšķirīgs, kas veidots, izmantojot katras Eiropas Savienības dalībvalsts individuālo simboliku.

gadā tik izvēlēts ne vien valūtas nosaukums, bet arī simbolika, ko toreiz izraudzījās tā laika Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žaks Santērs un komisārs Īvs Tibo de Silgī. Monētas aversā, kas visās valstīs ir vienots, ir dažādos veidos attēlota Eiropas Savienības karte un Eiropas Savienību simbolizējošās zvaigznes dažādos izkārtojumos. Savukārt, iepērkoties mazākos veikaliņos, vai, piemēram, pārdodot automašīnu, jāpaļaujas uz paša iemaņām viltojumu atpazīšanā, lai beigās nerastos zaudējumi, jo banka šādu naudu pret īstu nekad nemainīs. Ja tuvāk aplūko banknotei pa vidu esošo drošības joslu, tad vienā gadījumā tā ir spīdīga, bet otrā - praktiski nav saskatāma. Vēl eiro banknotēm ir īpašas iezīmes, kuras atklājās tikai ultravioletajā gaismā. Savukārt reversē jeb banknotes aizmugurē ir attēloti tilti, kas kalpo par cilvēku sadarbības simbolu ne vien Eiropā, bet arī visā pasaulē. Banknotē ir jāparādās tajā iestrādātajai ūdenszīmei, kā arī drošības joslai un banknotei ir jākļūst mazliet caurspīdīgai. "Es ieteiktu iedzīvotājiem iepazīt naudu, kuru mēs ikdienā lietojam, ko mēs varbūt paņemam, paskatāmies, iebāžam kabatā, norēķināmies, bet nepievēršam uzmanību. Katra nomināla banknotes krāsa ir atšķirīga un arī to izmērs ir dažāds – jo lielāka banknotes vērtība jeb nomināls, jo lielāks banknotes izmērs. Kā atpazīt eiro. Banknotes dizainu ir izstrādājis austriešu mākslinieks Roberts Kalina.

Eiro banknotes un monētas |

. Tāpat uz banknotēm ir attēlota arī Eiropas karte dažādās variācijas un Eiropas karogs. prezidenta paraksts, burts vai valsts kods, kas norāda, kura centrālā banka pasūtījusi attiecīgās banknotes izgatavošanu, horizontālais un vertikālais Eiropas izlaiduma banknošu sērijas numurs banknotes reversā. Lai izvairītos no viltojumiem, visdrošāk naudu ir izņemt bankomātos, jo šīs iekārtas atpazīst neīstās banknotes.

EKA Serviss | Vērtīgs seminārs par eiro ieviešanu

. Ikvienai eiro banknotei ir nedaudz uz āru izvirzīta apdruka, kas tiek panākta speciālā banknošu drukāšanas procesā, lai piešķirtu tām to īpašu sajūtu. "Ja mēs paņemsim viltotu naudas zīmi rokās, pataustīsim, sajutīsim, ka papīrs ir ne tāds. Iesaki šo rakstu Pirmā drošības sistēma ir pašas banknotes reljefs, un kāda sajūta rodas, to turot rokās. Kā atpazīt eiro. Arī lielajos veikalos naudas zīmes tiek pārbaudītas. gadā, balstoties uz vārda “” pirmajām divām zilbēm. Savukārt ūdens zīme neviltotajai banknotei ir skaidra, bet viltotajai, lai gan tāda arī ir iestrādāta, tomēr tā  ir izplūdusi. Šīs ir tikai dažas no pazīmēm, kā cilvēki var atšķirt viltotas eiro naudas zīmes. Eiro banknošu izskats visās eiro zonas valstīt ir vienāds, savukārt monētu viena puse visās valstīs ir vienāda, bet otra puse katrā valstī atšķiras, jo ir izstrādāta pēc katras valsts ieskatiem un vēlmēm. Tie ir no mīkstā metāla, viltojumus var saliekt ar rokām, atstāj marķējumu uz papīra un atdalās monētas centrs, jo tas ir izgatavots no follija, kuru ļoti viegli ar nagu var dabūt nost. Ir vairākas atšķirības starp viltotu un īstu banknoti. Valūtas pašreizējais dizains tika izstrādāts gadiem ilgi, jo iegūt līdzsvaru starp estētiku, praktiskiem izmēriem un obligātajiem aizsardzības elementiem bija sarežģīts uzdevums

Komentāri