Jūs varat doties uz banku un parakstīt dažādus papīrus vai pieteikt ātro kredītu internetā

Jūs varat norādīt arī paziņojumu saņemšanas laiku, piemēram, no plkst. Ja tā notiek, pārliecinieties, ka atrodaties sertificētās interneta lapas vidē. Parasti tas izpaužas kā darba piedāvājums, kur darba devējam nepieciešamas "tukšas" internetbankas pieejas. Regulāri atjaunojiet interneta pārlūkprogrammu.

Jautājumi un atbildes | ZAAO

. Autorizācijas kodus var prasīt tikai, lai apstiprinātu Jūsu veiktu maksājumu vai Jūsu veiktu izmaiņu internetbankas uzstādījumos. Uzņēmējam nav neviena iemesla prasīt vai zināt pieejas pie Jūsu personīgajiem kontiem.

Toyota Līzinga kalkulators

. Vīrusi pārsvarā tiek izplatīti caur nedrošām mājaslapām, e-pastiem un failu apmaiņas programmām. Tāpat Jūsu konts var tikt izmantots naudas atmazgāšanas shēmās vai citiem krāpnieciskiem darījumiem, kuru gadījumā pie atbildības var saukt Jūs. Neizmantojiet internetbanku un neveiciet maksājumus ar kartēm no nepazīstamiem vai aizdomīgiem datoriem, jo tie var saglabāt Jūsu ievadītos kodus un paroles. Neapmeklējiet aizdomīgas mājaslapas. Ja Jums prasa vienus un tos pašus drošības kodus veiksmīgas autorizācijas vai pakalpojuma apstiprināšanas gadījumā, iespējams, izmantojat inficētu datoru vai no Jūs mēģina apkrāpt.

Meklēšanas rezultāti -

. Nomainiet paroli, ja rodas aizdomas, ka kāds to ir uzzinājis. Ja telefons tiek nozagts vai nozaudēts, ir svarīgi parūpēties par drošību, attālināti izdzēšot ierīcei piesaistīto Smart-ID kontu aplikācijas pašapkalpošanās portālā vai vēršoties bankas filiālē. Eiro ieviešot, Latvijas ekonomikai bija jāatbilst dažādiem kritērijiem. Papildu drošībai Jūs varat abonēt SMS bankas pakalpojumu, lai nekavējoties uzzinātu par darījumiem Jūsu kontā. Nekad nespiediet uz aizdomīgām saitēm un neatveriet pielikumus, jo zem tiem var atrasties informāciju zogoši un ierīces bojājoši vīrusi. Lasiet Kas ir droša parole un kā to izveidot Iegaumējiet paroles, tās nepierakstot. Jūs varat arī noteikt kontu un minimālo summu, no kādas vēlaties saņemt paziņojumus. Ja Jūs šādas darbības neesiet veicis, bet tiek prasīts autorizācijas kods, nevadiet to, jo tā ir pazīme, ka dators ir inficēts. Regulāri apskatiet kontu izrakstus. Savukārt lai pakalpojumu pēc tam atkal aktivizētu, nosūtiet īsziņu ON vai IESL. Pārliecinieties, ka nevienam nav iespēja noskatīties, kā ievadāt paroli. Ja ikdienā neveicat lielus darījumus, nomainiet darījumu summu limitus internetbankā un palieliniet tikai nepieciešamības gadījumā. Ja izmantojat eID karti, pārliecinieties, ka Jūsu dators ir sagatavots darbam ar eID un autorizējoties ievadāt atbilstošo PIN; Gadījumā, ja arī Jūsu dzīvesbiedrs vai kolēģi lieto kodu kalkulatoru, pārliecinieties, vai izmantojat savējo. Parūpējieties, lai kodu karte vai digipass ir pieejams tikai Jums. Piemēram, varat abonēt SMS par naudas pārskaitījumiem no Jūsu konta, lai saņemtu īsziņu katru reizi, kad no konta tiek noņemta vai pārskaitīta nauda. Prasības programmnodrošinājumam un pārlūkam Pilnai funkcionalitātei un drošībai mēs iesakām vienmēr izmantot jaunāko Jūsu izvēlētā programmnodrošinājuma versiju. Smart-ID – kodu kartes vietā Ieradumi mainās – naudas pārskaitīšana internetbankā jau kļuvusi par ikdienu. Nevienam nestāstiet par saviem darījumiem un konta atlikumu. Bet, kā ir ar 2017. Sertifikātā jābūt norādītai pareizai internetbankas adresei: ibanka.seb.lv, sertifikāta izdevēja organizācijai: VeriSign, Inc., kā arī derīguma termiņam. Ievērojiet atšķirību starp internetbankas pieejas kodiem un autorizācijas kodiem. Ja jums rodas aizdomas par elektroniskā servisa sniedzēju vai ierīci, no kuras strādājat, pārtrauciet veicamās darbības. Jūs varat doties uz banku un parakstīt dažādus papīrus vai pieteikt ātro kredītu internetā. Uzstādiet legālu un uzticamu antivīrusa programmu un regulāri atjaunojiet programmatūru. Autorizācijas kodi, kurus izmanto maksājumu vai izmaiņu apstiprināšanai internetbankā. Jūsu internetbanka var tikt izmantota, lai pieteiktos mikro aizņēmumiem un piekļūtu Jūsu nodokļu un personīgajai informācijai www.latvija.lv portālā, vai pat nomainītu Jūsu deklarēto dzīvesvietu. Pieslēgt SMS banku varat savā internetbankā, izvēlnē Pieteikumi – SMS banka vai tuvākajā SEB bankas filiālē.

Auto līzings bez banku starpniecības -

. Atjaunojiet sava datora operētājsistēmu, jo hakeri regulāri atrod veidus, kā apiet iestrādātās drošības sistēmas. Veiksmīgi autorizējoties vai veicot maksājuma apstiprinājumu, sistēma nedrīkst prasīt vienu un to pašu kodu kartes vai digipass kodu atkārtoti. Pievērsiet uzmanību, ka autorizācijas līdzekļiem ir divu veidu kodi: Pieejas kodi, kurus nepieciešams ievadīt, lai pieslēgtos internetbankai.

Lasiet:  Pirms autorizācijas. Ja redzat, ka darbības internetbankā aizņem pārlieku ilgu laiku vai pēc paroles ievadīšanas parādās ziņa par tehniskām problēmām, tas nozīmē, ka dators, iespējams, ir inficēts. Lūdzam ziņot par katru gadījumu, kad šo informāciju kāds vēlas noskaidrot. Ja vēlaties veikt maksājumus, kas pārsniedz minētās summas, paaugstinātai drošībai aicinām izmantot bezmaksas Smart-ID aplikāciju Jūsu viedtālrunī vai jebkurā filiālē iegādāties kodu kalkulatoru digipass. Īpaši populārs pēdējā laikā paliek krāpšanas veids ar mikro aizņēmumiem, ja tiek uzzinātas internetbankas pieejas. Bet lai pakalpojumu lietošana būtu maksimāli droša, arī autorizācijas līdzekļi kļūst arvien modernāki. Šie dienas limiti maksājumiem nesummējas. Ja tomēr tā gadījies, nomainiet internetbankas paroli. Nekad nenorādiet klienta numuru, paroli vai kodu kartes datus nevienā citā interneta vietnē, e-pastā vai  sociālajā tīklā. Attīstoties viedtālruņiem, cilvēki arvien biežāk izvēlas veikt maksājumus mobilajā lietotnē, kas sniedz iespēju pārvaldīt savas finanses jebkurā vietā un laikā. Ar antivīrusa programmu veiciet vīrusu skenēšanu un vajadzības gadījumā sazinieties ar IT profesionāļiem. Šādos gadījumos nekavējoties: Pārtrauciet internetbankas sesiju spiežot "Beigt darbu”. Noteikti izvairieties no savu tuvāko radinieku vai mājdzīvnieku vārda vai dzimšanas datuma iekļaušanas parolē. laikā kopš kontroles koda parādīšanas brīža. Internetbankā Jums ir iespēja noteikt atļautos darījumus un to limitus. Jaunu autorizācijas līdzekļu saraksts nemitīgi tiek papildināts, un drīz vien kodu kartes kļūs par vēsturi, jo tiks aizstātas ar drošākiem un modernākiem risinājumiem. Lai to izdarītu, jums jāpārbauda lapas sertifikāts, noklikšķinot uz atslēgas piktogrammas , kas visbiežāk atrodas interneta pārlūkprogrammas adreses laukā. Pirms ko iegādājaties no nezināmiem interneta veikaliem, pameklējiet par tiem citu klientu atsauksmes Google vai jebkurā citā interneta meklētājā

Komentāri