Intervija

Lielākā daļa pēc tam no VID aizgāja labprātīgi. Dzirdēts, ka, stājoties jaunā amatā, vajagot vismaz pusgadu, lai cilvēks to iepazītu. Vienīgās cerības, kādas varētu saistīt ar mani, – izmantojot VID pašreizējos resursus un manas valsts pārvaldē agrāk iegūtās prasmes un zināšanas, panākt šīs svarīgās valsts iestādes produktīvāku darbību. Savulaik par iesaistīšanos noziedzīgās darbībās aizdomās tika turēti vairāki VID darbinieki. Te atkal nonākam pie IT sistēmām un risku reģistra, kuram izlaižot cauri uzņēmumu var ātrāk saprast, vai tam kaut ko atmaksāt vai neatmaksāt. Notiks tas, par ko jau runā Somijā, Apvienotajā Karalistē un citur – nodokļu ieturēšana notiek automātiski, jau darījuma brīdī.Šim pasākumam es redzu perspektīvu. maijā Ārlietu ministrija izsludina granta projektu konkursu „Atbalsts attīstības sadarbības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs” projektu. Ja gribam mazināt nodokļu plaisu, tad būtu jāspiež uz naudas masu. Gada procentu likme. Kavēklis pašlaik ir arī privātajam biznesam.Tāpēc jādomā par pāreju uz pilnīgi visu rēķinu, tostarp nodokļu maksājumu, kārtošanu elektroniski. Lasīt vairāk Vairāk Par Latviju Uzbekistānā Lasīt visus jaunumus Ieva Jaunzeme Foto: Evija Trifanova/LETA Pirmā nedēļa darbā. Tas liecina, ka attieksme mainās un uz labo pusi.Ēnu ekonomikai jau nav tik daudz cēloņu, lai katrs jaunieceltais VID vadītājs atklātu kādu jaunu. Tas ir ļoti svarīgi.Publiski esat atzinusi, ka VID “virtuve” jums vēl sveša. Jautājums ir: kā līdzsvarot šo maksājumu kārtību – tā, lai godīgajam komersantam nebūtu jāgaida uz nodokļa atmaksu pārāk ilgi. Tāpēc VID analītiķiem, kuri lasa tajās reģistrētos datus, jābūt pietiekami gudriem, lai laikus spētu atklāt krāpniecības mēģinājumu. Tāpēc jau gribētu pievērst Finanšu ministrijas uzmanību manis pieminētajiem priekšlikumiem, kuri skar likumu “Par pievienotās vērtības nodokli”.

Šajās dienās parakstīju līgumu ar Baltijas Metāllūžņu pārstrādātāju asociāciju par sadarbību nodokļu administrēšanas un godīgas konkurences nodrošināšanas jomā, kas mazinātu nozarē strādājošo komersantu izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Mums jāsāk ar to, kādus darbiniekus pieņemam darbā. Iestādē, kurā ilgu laiku nav bijis vadītāja, pieredzējuši darbinieki iemācās sekmīgi strādāt arī bez viņa. Piemēram, vakar kolēģi man stāstīja, ka jau pagājušā gada septembrī Finanšu ministrijā iesnieguši vairākus priekšlikumus grozījumiem likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”. Pirmkārt, par ceturto daļu samazinās laiks, kas vajadzīgs nodokļu maksājumiem. Esmu gandarīta, ka VID strādā vietniece IT jautājumos Vita Narņicka, kura ir gan zinoša, gan ieinteresēta šī projekta īstenošanā.

Intervija - teorija. Latviešu valoda, 9. klase.

. Nodokļu maksātājiem atliktu vajadzības gadījumā to vien papildināt vai precizēt. Pašreizējais VID amatu atalgojuma katalogs ir ļoti novecojis. Tāpēc jau saku, ka cīņa pret šo ēnu ekonomikas sērgu var būt sekmīga, tikai sadarbojoties Finanšu policijai, muitai, iekšējās drošības dienestam, Nodokļu kontroles pārvaldei un citām VID apakšvienībām. Kopīgi ar pētniekiem, arī Finanšu policijas pārstāvjiem esmu iecerējusi noskaidrot, kur veidojas lielākā skaidrās naudas masa. Daces Pelēkās priekšrocība ir tā, ka viņa daudz zina, viņas pakļautībā ir Analītikas dienests, kas ir VID pamatu pamats. Nodokļi tad tiktu iekasēti transakcijas brīdī – tā nav nekāda utopija. Visdrīzāk, kļūda bijusi pieļauta, šādus cilvēkus pieņemot darbā.Neviena, pat vislabākā IT sistēma, tostarp šis risku reģistrs, jau nav simtprocentīgi droša. Pašlaik tas ir kavēklis ne tikai VID, bet visai valsts pārvaldei. Vienu pieminējāt – PVN plaisas mazināšana. gadam pakāpeniski – par vienu procentpunktu gadā – samazināt to līdz Eiropas Savienības dalībvalstu vidējam apmēram.

'Delfi' intervija: par mūsdienu sabiedrību un.

. Augstāk kvalificēts darbinieks spēs atrast labāku veidu, kā to paveikt ātrāk.Vajadzīgo informāciju es varu pasmelt no VID kopējās datubāzes pati, negaidot, kad kāds darbinieks man to piegādās. Vajadzīga pārkvalifikācija, veidojot šo jauno amatu atbilstoši tirgus prasībām ar attiecīgu atalgojumu. Es uzskatu, ka šajā cīņā nav jāizšķiež spēki uz visām pusēm. Iznākumā varētu iegūt lielākus nodokļu ieņēmumus valsts budžetā. Sev esmu izveidojusi tādu kā risināmo problēmu katalogu. Elektroniskā dokumentu aprites ieviešana, viss, ko var paveikt nevis ar rokām, bet ar tehnikas palīdzību, dod milzīgu laika ietaupījumu. Citiem vārdiem, VID darbību izvērsīs galvenajos virzienos. Savukārt negodīgais to nesaņemtu nekad. Bet starp pieķertajiem bija arī tādi, kuri atteicās to darīt un gribēja tiesāties. Turpmāk muitniekiem darbā būs jānēsā pie apģērba piestiprinātas trieciendrošas videokameras, kas ierakstīs gan attēlu, gan skaņu – līdzīgi kā tas jau ir ceļu policijas darbiniekiem. Jau pašlaik arvien vairāk ir tādu uzņēmumu, kuri labprātīgi grib iznākt no tā dēvētās pelēkās zonas. VID galvenajā ēkā Talejas ielā būs videonovērošanas centrs, kurā būs redzams viss, kas notiek Grebņevā, Pāterniekos un citās robežpārejas vietās. Ēnu ekonomikas vislielākais īpatsvars noteikti ir tur. Pirms gada tas liktos pilnīgi bezcerīgi. Galvenie mērķi ir vairāki. Bet pietrūkst horizontālās sadarbības. Pienāks diena, kad tas notiks. Bet vēl šogad februārī ministrijas atbilde nav saņemta. No viņa teiktā noprotams, ka ar to nodarbojas starptautiskas krāpnieku grupējumu ķēdes. Iestādes vadītājs, lai cik spējīgs būtu, viens neko nevar izdarīt. Intervija. Viņiem vecumdienās vispār nebūs nekāda sociāla nodrošinājuma. Skaidrās naudas aprite būtu vēl vairāk jāspiež stūrī.Bieži dzirdēts, ka iznākumā krāpnieku saņemtie sodi ir pārāk maigi..

egoistes intervija - TVNET

. Tās prasības, kuras pašlaik izvirzām darbiniekiem, ir krietni augstākas, nekā bija agrāk. Jaunzeme: Nē, drīzāk tomēr jāskatās uz samazināšanu. Tiek norādīts, ka šiem grozījumiem varētu būt būtiska nozīme nodokļa plaisas mazināšanā.

Intervija ar Besa Tsintsadze slidosanas meistarklase

. Esmu to jau teikusi kolēģiem. EDS jābūt tādai, lai deklarācijas jau būtu aizpildītas automātiski

Komentāri