Inflācija

Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

Svetlana Saksonova. Inflācija, tās veidi (e-grāmata)

. Apskati nekavējoties, lai nenokavētu. Inflācija. atspoguļo patēriņa groza vērtības izmaiņas pārskata periodā pret bāzes periodu - laiku, ar kuru salīdzina. Pirms inflācijas ir izdevīgāk aizņemties, jo tiks atmaksāta " mazvērtīgāka" nauda. Turpini lasīt "DELFI plus" ziņas līdz abonementa termiņa beigām, kā arī izmanto DELFI kontu ērtākai DELFI satura patērēšanai bez ierobežojumiem arī turpmāk. Inflāciju mēra kā cenu vidējā līmeņa izmaiņu procentuālā izteiksmē noteiktā laika posmā - mēnesī, ceturksnī, gadā u.c. Lai kreditori inflācijas dēļ nepaliktu zaudētājos, viņi paaugstina procentu likmes, ņemot vērā inflācijas tempu.Normālā procentu likme = reālā procentu likme + inflācijas temps. Aizvērt Piekrītu lietošanas noteikumiem. Šim cenu līmenim pieaugot, no mājsaimniecības viedokļa naudas vērtība samazinās. Pēdējo parasti izmanto makroekonomiskos aprēķinos, lai novērtētu inflācijas ietekmi uz valsts ekonomiku kopumā. Tāpēc, slēdzot darba līgumu, jācenšas iekļaut prasību, ka nominālo algu paaugstinās atbilstoši inflācijas tempam."M. Vairumā valstu inflācijas aprēķinus veic statistiskās institūcijas.

Eirozona - Vikipēdija

. Kāpēc svarīgi informēt ģimeni par savām finansēm. PCI parāda, kā ir izmainījies vidējais cenu līmenis tipiskas mājsaimniecības pirktajām precēm un pakalpojumiem noteiktā laika posmā.

Inflācija - teorija. Ekonomika, 10. - 12. klase.

. Pastāv arī citas inflācijas mērvienības, kā, piemēram, IKP deflators utt.

Latvijā šo funkciju pilda. Inflācija un tās veidiInflācija apzīmē cenu pieauguma procesu. "Inflācijas laikā zaudē cilvēki ar fiksētiem ienākumiem - pensionāri, skolotāji, bērnu pabalstu saņēmēji. Tas ir ātrais īstermiņa kredīts, kuru var saņemt LR iedzīvotāji jau no 18 gadiem.

Komentāri