Gada nogale), no kuriem lielākā daļa ir ātro kredītu

Nozares uzņēmumi vēl pāris mēnešus apkalpos tos aizdevumus, kas izsniegti pirms grozījumu stāšanās spēkā. Gada nogale), no kuriem lielākā daļa ir ātro kredītu. gada vidū stāsies spēkā grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, ar kuriem nebanku kredītiem noteikts procentu likmes ierobežojums, kas būtiski zemāks par izmaksām, kas saistītas ar kredīta izsniegšanu un apkalpošanu.

Asociācija prognozē, ka jūlijā nebanku kredītdevēji vairs no jauna neizsniegs īstermiņa aizdevumus. “Ar jaunajām izmaiņām nozares regulējumā no tirgus pilnībā tiks izslēgti mazie uzņēmumi, tādējādi vēl vairāk mazinot konkurenci finanšu pakalpojumu tirgū. Kā es varu atteikties no paņemtā kredīta?.

ATSKATS: Franču mežģīnes un adrenalīns LNSO Vecgada.

.. Kuru kredītdevēju izvēlēties?. Ļoti laba ziņa ir jaunajiem klientiem, jo pirmais kredīts ir bez maksas. Ņemot vērā, ka pieņemtās izmaiņas ir antikonstitucionālas, nozares uzņēmumi sniegs pieteikumu Satversmes tiesā, lūdzot izvērtēt pieņemto izmaiņu tiesiskumu un samērīgumu. Šāds cenas ierobežojums nesedz ne kapitāla izmaksas, ne klientu maksātspējas vērtēšanas procesa izmaksas, ne izziņu saņemšanu no valsts datu bāzēm, kā arī citas saistītās izmaksas.

LAFPA: lielākā daļa nozares uzņēmumu 2019. gada nogalē.

. gada sākumā izbeigs savu darbību Latvijā, tas nozīmē, ka iedzīvotājiem vairs nebūs pieejami īstermiņa aizdevumi, prognozē Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija. Stājoties spēkā izmaiņām, ar jūliju Latvijā vairs nebūs pieejami īstermiņa aizdevumi,” skaidro Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš. Gada nogale), no kuriem lielākā daļa ir ātro kredītu. Prognozēju, ka lielākie tirgus dalībnieki, kuriem ir atbilstoši resursi, konkurēs ar komercbankām segmentā, kur kredītu summas ir lielākas un atmaksas termiņi garāki,” izmaiņu ietekmi uz finanšu pakalpojumu tirgu skaidro asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš. “Priekšvēlēšanu gaisotnē politiķi pieņēma izmaiņas regulējumā, kas negatīvi ietekmēs finanšu pakalpojumu pieejamību Latvijā. Kādas ir šī kredīta priekšrocības?

Komentāri