Finanšu burbuļi, saukti arī par spekulatīvajiem un cita veida burbuļiem (tirgus burbuļi, cenas burbuļi, utt

Pētnieku vidū atšķiras viedokļi, kādēļ finanšu burbuļi vispār rodas – tam ir daudzi izskaidrojumi, kas atšķiras no konkrētās situācijas un tirgiem, kā arī vēsmām, kas valda sabiedrībā.

Latvija globalizācijas tīmekļos by firmaartcom - Issuu

. Finanšu burbuļi, saukti arī par spekulatīvajiem un cita veida burbuļiem (tirgus burbuļi, cenas burbuļi, utt. Piemēri finanšu burbuļiem Pirmais finanšu burbulis ir t.s. Finanšu burbuļi rodas, kad aktīvu cenas šķiet nesaistītas ar iespējamiem nākotnes ieguvumiem. Pārsprāgstot finanšu burbulim, strauji krītas aktīvu cena. Tāpat lielu problēmu sagādā jau vairākkārt minētās “īstās cenas” aprēķināšana, jo tas ir vairāk vai mazāk teorētisks koncepts, ko grūti piemērot tirgus ekonomikai.

pirmais finanšu burbulis | Rockneformat

. Faktiski finanšu burbuļus varētu izskaidrot ar pārlieku optimismu, pārāk maz iespējām investēt, kā arī valstu monetāro politiku un citām lietām. Finanšu burbuļi, saukti arī par spekulatīvajiem un cita veida burbuļiem (tirgus burbuļi, cenas burbuļi, utt. The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable. gadsimtā Holandē strauji pieauga un pēc tam vēl straujāk kritās tulpju cenas.

Krima - divus gadus pēc okupācijas | Laikmeta zīmes

. gadā ASV nekustamo īpašumu burbulis, kad neapdomīgas kreditēšanas un citu faktoru dēļ sašķobījās visas pasaules ekonomika, kas Latvijā rezultējās ar masu emigrāciju un bezdarbu. Mūsdienās ekonomiskie burbuļi parasti pieprasa valsts iejaukšanos ekonomikā, kā tas notika Latvijā ar “Parex” bankas pārņemšanu. Visbiežāk finanšu burbuļi tiek identificēti jau pēc to pārsprāgšanas, kas, atkarībā no nozares, var rezultēties nozares vai vispār ekonomikas krīzē. Piemēram, tā paša “Dotcom” burbuļa laikā pat paši gudrākie prāti nevarēja pateikt, ka e-komercija tomēr attīstīsies lēnāk, turklāt, tā kā internets daudziem investoriem nebija apgūta teritorija, daudzi ieguldīja naudu, cerot uz neadekvātu peļņu.

Burbuļa pārsprāgšanas efekts Burbulim sprāgstot, aktīvu cenas samazinās, tāpēc tirgus tiek pārpludināts, un krīt cenas arī citiem aktīviem. Ātro kredītu pakalpojums Vitālijam bieži vien ir kā izeja no bezizejas.

Vai grāmatvedības politika ir obligāta? - LV portāls

. Finanšu burbuļi tāpat iet roku rokā ar pārprodukciju un pārāk lielu pieprasījumu.

Komentāri