Eiro banknotes un monētas

Banknotes dizainu ir izstrādājis austriešu mākslinieks Roberts Kalina. Arī monētu lielums, krāsa un biezums atšķiras, atkarībā no to nomināla vērtības, proti, jo lielāka nomināla vērtība, jo lielāka un biezāka monēta. Jāuzsver, ka attēlotie logi, durvis un tilti nav īstu celtņu vai to fragmentu attēli, bet gan stilizētas ilustrācijas. Monētas kopējā dizaina autors ir beļģu mākslinieks Liks Lijks. Valstu centrālo banku uzdevums ir to iespiešana un laišana apgrozībā, savukārt monētas emitē eiro zonas dalībvalstis. Jautājiet ekspertam Mēs sniedzam konsultācijas un veicam novērtēšanu bez maksas. Eiro banknotes un monētas. Kā jau pieminēts, monētu averss visās valstīs ir vienāds, bet reverss – katrai valstij atšķirīgs, kas veidots, izmantojot katras Eiropas Savienības dalībvalsts individuālo simboliku.

Tāpat uz banknotēm ir attēlota arī Eiropas karte dažādās variācijas un Eiropas karogs. Savukārt reversē jeb banknotes aizmugurē ir attēloti tilti, kas kalpo par cilvēku sadarbības simbolu ne vien Eiropā, bet arī visā pasaulē. Valūtas pašreizējais dizains tika izstrādāts gadiem ilgi, jo iegūt līdzsvaru starp estētiku, praktiskiem izmēriem un obligātajiem aizsardzības elementiem bija sarežģīts uzdevums. Aversā jeb banknotes priekšpusē ir attēloti tādi arhitektūras elementi kā, piemēram, logi un durvis, kas simbolizē atvērtību un brīvību. Katra nomināla banknotes krāsa ir atšķirīga un arī to izmērs ir dažāds – jo lielāka banknotes vērtība jeb nomināls, jo lielāks banknotes izmērs.

Interesanti fakti par eiro banknotēm un monētām |

. Eiro simbols “€” ir grieķu alfabēta burts epsilons, kas ticis izmantots, atsaucoties uz Eiropas civilizācijas šūpuli – Seno Grieķiju, bet abas simbola paralēlās līnijas apzīmē stabilitāti. gadā tik izvēlēts ne vien valūtas nosaukums, bet arī simbolika, ko toreiz izraudzījās tā laika Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žaks Santērs un komisārs Īvs Tibo de Silgī. gadā, balstoties uz vārda “” pirmajām divām zilbēm.

Eiro Monētas -

. Par krāsu, izmēru un reljefu ir īpaši padomāts, lai arī, piemēram, vājredzīgajiem nebūtu grūtības atpazīt nominālu. Eiro banknotes un monētas ir likumīgs maksāšanas līdzeklis visā eiro zonā. Jaunumi Parakstīties jaunumiem Par mums EUROGOLD.LV ir lielākais veikals, kas specializējas monētās, dārgmetālos un profesionālo aksesuāru kolekcionāriem pārdošanā. Atļaut eiro zonas valstu centrālajām bankām emitēt eiro banknotes ir tiesības tikai Eiropas Centrālajai bankai jeb ECB.

Eiro - Vikipēdija

. prezidenta paraksts, burts vai valsts kods, kas norāda, kura centrālā banka pasūtījusi attiecīgās banknotes izgatavošanu, horizontālais un vertikālais Eiropas izlaiduma banknošu sērijas numurs banknotes reversā. Tas ir ātrais kredīts internetā bez aizdevēju izvirzītas prasības – darba vieta vai regulāri ienākumi, lai varētu saņemt ātro kredītu. Banknošu dizainā pielietotas dažādu Eiropas vēsturisko periodu arhitektūras stilu iezīmes un elementi. Protams, nevar nepieminēt arī ikvienā banknotē iestrādātās aizsardzības zīmes, kas banknotēm piešķir unikalitāti un oriģinalitāti, apgrūtinot to viltošanu. Eiro banknošu izskats visās eiro zonas valstīt ir vienāds, savukārt monētu viena puse visās valstīs ir vienāda, bet otra puse katrā valstī atšķiras, jo ir izstrādāta pēc katras valsts ieskatiem un vēlmēm. Finanza – Aizdevums līdz 1 000 €. Monētas aversā, kas visās valstīs ir vienots, ir dažādos veidos attēlota Eiropas Savienības karte un Eiropas Savienību simbolizējošās zvaigznes dažādos izkārtojumos

Komentāri