Daži nemaksā nodokļus vispār, savukārt citi maksā tikai tik daudz, lai neizskatītos

Teiktais nekādā ziņā nav uztverams kā attaisnojums nodokļu nemaksāšanai, taču visiem, arī valstij ir vērts atcerēties, ka lielāks nodokļu slogs ne vienmēr nozīmē lielākus ieņēmumus no nodokļiem. Sociālās apdrošināšanas pabalstus nosaka procentos no vidējās iemaksu algas. Darbiniekam, kura darba devējs maksā nodokļus vispārējā kārtībā, bruto alga ir arī sociālās apdrošināšanas iemaksu alga, atbilstoši kurai nosaka slimības, vecāku, maternitātes, paternitātes, bezdarbnieka pabalsta apmēru, no tās veidojas uzkrājumi pensijai. MU darbinieka algu neapliek ar nodokļiem. gadā MUN maksātājs SIA nodarbina piecus darbiniekus. Kā šogad mainās MU sociālās apdrošināšanas iemaksas Likumos noteikto prasību maksāt sociālās iemaksas vismaz no minimālās algas apmēra pērn gada nogalē atcēla. Kā redzams no piemēriem, MUN likmes paaugstināšana sociālās apdrošināšanas maksājumus palielina, tomēr tik un tā tie ir daudz mazāki nekā vispārējo darba nodokļu režīmā strādājošajiem.

No pilna valsts apmaksātā veselības aprūpe.

. Nemaksājiet un nepieņemiet aplokšņu algas, lai Latvijas veiksmes stāsts turpinātos arī turpmāk!. Mikrouzņēmuma darbiniekam sociālās iemaksas nosaka citādi, aprēķinot sociālo iemaksu objektu, atbilstoši kuram nosaka pabalstu apmēru. Protams, īstais iemesls ir tāds, ka, nemaksājot nodokļus par algām, var gan ietaupīt uz nodokļiem, gan maksāt lielākas algas un tādējādi noturēt vērtīgus darbiniekus. pantā ir noteikta sociālo iemaksu reģistrēšanas kārtība katram darbiniekam. MU darbiniekam ir tiesības uz visiem tiem pašiem sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem, uz kuriem ir tiesības ikvienam darba ņēmējam. Aplokšņu algas, protams, nav vienīgā ēnu ekonomikas problēma. Lai arī mazākos apjomos, nauda tāpat atgriežas pie valsts, vismaz ja aplokšņu algas saņēmēji to izmanto, lai iegādātos preces, par kurām tiek maksāti nodokļi. Piemēram, kāds pazīstams elektropreču veikals, kas darbojas Saktas apkaimē, vismaz kādu laiku jaunajiem darbiniekiem maksāja naudas aploksnēs, nomināli pieņemot darbā “draugus” vai kādu citu, tas ir, sociālais nodoklis tika nevis darbiniekam, bet kādam citam. Daži nemaksā nodokļus vispār, savukārt citi maksā tikai tik daudz, lai neizskatītos. Dažās nozarēs šis īpatsvars noteikti ir vēl lielāks. Sociālās apdrošināšanas pabalsta aprēķināšanai noteicošā ir vidējā iemaksu alga, t.i., ienākumi, no kuriem ir veiktas vai bija jāveic obligātās iemaksas. maijam iesniegt Saeimai likumprojektus par grozījumiem attiecībā uz sociālās apdrošināšanas pakalpojuma apmēru sociāli apdrošinātām personām ar zemu obligāto iemaksu objektu. MU darbiniekiem vidējo iemaksu algu aprēķina no VSAA aprēķinātā un reģistrētā obligāto iemaksu objekta. SMScredit ātrais kredīts EUR 240 no 1 līdz 30 dienām. Labklājības ministrija ir vairākkārt minējusi, ka pabalsta apmērs var būt arī tikai daži centi dienā.

Ātro kredītu maksātnespējas pārbaude. Ir neskaitāmi stāsti par izvairīšanos no nodokļiem vai sociālā nodokļa “novirzīšanu”. Mikrouzņēmumos nodarbinātie ir sociāli apdrošināti. Turklāt šajā skaidrojumā minētajos piemēros atspoguļotā situācija ir salīdzinoši labvēlīga.

Jānis Krops: Kāpēc autovadītājiem atkal jālāpa valsts.

. Šādu pieeju ir viegli pamatot. Lai vai kā, skaidrs, ka vismaz katrs desmitais darbinieks daļu algas saņem aploksnē. MUN maksātājam pensijas kapitāls veidojas no iemaksu objekta. Daži nemaksā nodokļus vispār, savukārt citi maksā tikai tik daudz, lai neizskatītos. Iemaksu objektu aprēķina, ņemot vērā MU darbinieku skaitu, faktiskos ienākumus katrā ceturkšņa mēnesī, MU darbinieku apdrošināšanas statusam atbilstošo VSAOI likmi un MU aprēķinātās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas par ceturksni. Kādam mērķim – tas nav īsti skaidrs, taču, ja pat tik lieli uzņēmumi nodarbojas ar izvairīšanos no nodokļiem, VID jaunās telpas redzēs vēl milzīgas kaudzes papīra kalnu. Par atlikušo summu pārdevējs atkal iegādājas pakalpojumus, piemēram, samaksājot tos loģistikas uzņēmumam, kurš atkal samaksā nodokļus valstij, u.t.t.

Komentāri