Četri populārākie kredīta veidi, kuri spēj apmierināt praktiski

Latvijai ieviešot eiro, ieguvēji būs arī eiro kredītu ņēmēji, jo vairāk nevajadzēs uztraukties par valūtas svārstību risku – ienākumi tiks gūti tādā pašā valūtā, kādā veicami ikmēneša kredīta maksājumi. Tostarp kredītņēmējiem būtiski plānot savas finanses un apzināties, kādas pārmaiņas tos sagaida tuvāko gadu laikā. Vienlaikus jāatzīmē, ka bankas RIGIBOR indeksa nomaiņu neveiks uzreiz brīdī, kad Latvija pievienosies eiro zonai, bet gan pakāpeniski, ievērojot katra kredītņēmēja ierasto kredīta procentu likmes pārskatīšanas grafiku. Ja Latvija iestāsies eiro zonā, eiro kredītņēmējiem, veicot ikmēneša maksājumus, vairs nevajadzēs pārmaksāt bankām par saņemtajiem valūtas konvertācijas pakalpojumiem. Tādēļ tālāk rakstā izskaidrošu, kādu ietekmi eiro ieviešana atstās uz kredītņēmējiem – galvenokārt tiem, kas aizņēmušies ar mainīgo procentu likmi. Jāņem vērā, ka šobrīd tirgus dalībnieki rēķinās, ka jau nākamgad būsim eiro zonas dalībnieki, tādēļ RIGIBOR indeksi ir pietuvojušies EURIBOR indeksiem, un aprēķinātais ikmēneša ieguvums ir neliels. Tas nozīmē, ka gadījumā, ja rastos sarežģījumi un Latvija kaut kādu apstākļu dēļ nespētu, kā plānots, iestāties eiro zonā jau nākamgad, šobrīd zemais trīs mēnešu RIGIBOR indekss, visticamāk, pieaugtu.

Ilgtermiņa kredīts no 18 gadiem -

. Četri populārākie kredīta veidi, kuri spēj apmierināt praktiski. februāris, tad tieši no šīs dienas EURIBOR aizstās RIGIBOR, Jūsu kredīta procentu likme samazināsies un ikmēneša maksājums kļūs mazāks. Zemāka kredīta procentu likme savukārt nozīmē mazākus kredīta ikmēneša maksājumus.

Tāpat eiro kredītņēmējiem vairs nevajadzēs konvertēt ikmēneša maksājumam nepieciešamo naudas summu no latiem uz eiro, tādējādi tiks ietaupīts uz konvertācijas rēķina. Latu un eiro naudas tirgus indeksi. Lai gan pašlaik lata kurss ir stabils un nav pamata bažām par tā svārstībām, nav skaidrs, vai gadījumā, ja kādu iemeslu dēļ ar nākamo gadu Latvijā netiks ieviests eiro, tāda pati situācija saglabāsies pēc diviem, trim vai četriem gadiem. Tādējādi, Latvijai iestājoties eiro zonā, tie kredītņēmēji, kas aizņēmušies latos ar mainīgo procentu likmi, baudīs kredītu procentu likmes samazinājumu.. Latvijā ieviešot eiro jau ar nākamo gadu, jebkādas spekulācijas par valūtas kursa krasām pārmaiņām ir izslēgtas. Pēc Latvijas iestāšanās eiro zonā, visiem kredītiem ar mainīgo procentu likmi, kas piesaistīta RIGIBOR indeksam, ierasti augstākais RIGIBOR indekss tiks automātiski aizstāts ar zemāko EURIBOR.

Kas jāņem vērā, slēdzot aizdevuma līgumu - LV portāls

. gada vasarā, kad nebija skaidrs, vai valdība spēs samazināt budžeta izdevumus un palielināt ieņēmumus, un daudzi starptautiski atzīti ekonomisti piesauca iespējamo lata vērtības kritumu. Brīdī, kad sabiedrībā virmo diskusijas par eiro ieviešanas plusiem un mīnusiem, svarīgi viest skaidrību par eiro ieviešanas praktisko pusi. Latvijai ieviešot eiro, kredītņēmējiem, kas aizņēmušies latos ar mainīgo procentu likmi, samazināsies ikmēneša kredīta maksājumi. Latu likmes tautsaimniecības satricinājumu brīžos uzkāpj debesīs, krasi palielinot latu kredītņēmēja ikmēneša kredīta maksājumu. gadā ir bijuši zemi un salīdzinoši stabili. Tradicionāli kredīta procentu likmi veido mainīgā daļa, kas piesaistīta kādam naudas tirgus indeksam, piemēram, RIGIBOR vai EURIBOR, un pievienotā fiksētās procentu likmes daļa.

kredīts

. Kā liecina attēls, eiro kredītiem mainīgā procentu likmes daļa ilgtermiņā ir zemāka nekā latu kredītiem. Jānis Silakalns, Latvijas Bankas komunikācijas speciālists. Tagad ienāc un saņem kredītu!. Četri populārākie kredīta veidi, kuri spēj apmierināt praktiski. Pat Eiropas un visam pasaules finanšu tirgum kritiskos brīžos EURIBOR indeksi pakāpās tikai nedaudz.

Dombrovska ģimenes kredīts: Ekspremjers naudas. -

. Turklāt Euro ieviešanas likums aizliedz aizdevējam naudas tirgus indeksa nomaiņas gadījumā palielināt latu naudas tirgus indeksam pievienoto procentu likmi vai pasliktināt citus aizņēmuma nosacījumus

Komentāri