Atbalsta ātro kredītu uzraudzību uzticēt FKTK

Detalizēti ar likumprojektu „Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā” var iepazīties Saeimas mājaslapā. Atbalsta ātro kredītu uzraudzību uzticēt FKTK. Savukārt ZZS deputāts Kārlis Seržants oponēja Šadurskim, norādot, ka ātro kreditu devēju bankrota gadījumā parādi tiks nodoti parādu piedzinējiem, kas, salīdzinot ar ātro kredītu devējiem, ir vēl “lielāki monstri”. Turpini lasīt "DELFI plus" ziņas līdz abonementa termiņa beigām, kā arī izmanto DELFI kontu ērtākai DELFI satura patērēšanai bez ierobežojumiem arī turpmāk. Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. aprīļa sēdē Saeima otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas paredz vairākus jaunus nosacījumus „ātro kredītu” nozares turpmākajai darbībai. Atbalsta ātro kredītu uzraudzību uzticēt FKTK. Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis skaidroja, ka ātro kredītu nozares uzraudzību nav iespējams nodot FKTK, jo šīs iestādes galvenais pienākums ir rūpēties par noguldītāju naudas drošību un komercbanku likviditāti. FKTK plašāku viedokli sniegs pēc iepazīšanās ar jaunajiem priekšlikumiem, piebilda Avotiņa. Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā paredz noteikt, ka kredīta procenti, t.sk. Ierobežojums noteikt vekseli kā norēķina līdzekli kreditēšanas darījumos liegs kreditoriem apiet patērētāju kreditēšanas regulējumu, kā arī slepus kapitalizēt patērētāja parādus, kas savukārt nodrošinās caurskatāmu kredīta darījumu piedāvāšanu patērētājiem. Šāds regulējums nodrošinās, ka patērētāji nenokļūst pārmērīgos parādos, nemitīgi tiem pieaugot. Apdomīga savu finanšu plānošana ir viens no būtiskākajiem mājsaimniecību finanšu veselības faktoriem. Kur aizņemties ātro aizdevumu bez maksas. Ātrais.lv ātrais kredīts EUR 600. “Ja ātrais kredītdevējs gatavojas bankrotēt – saulainu taciņu! Tur nav nekādas noguldītāju naudas, kas būtu jāaizsargā. Jau vēstīts, ka Saeima ceturtdien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas paredz stingrāku regulējumu ātro kredītu izsniegšanai, tostarp aizliedzot tos piešķirt naktīs. Tas absolūti nav FKTK uzdevums,” uzsvēra Šadurskis.

Deputāti atbalsta stingrāku regulējumu ātro kredītu.

. Sabiedrības interesēs ir sabalansēta kreditēšanas politika, nevis tikai uz kredītu devēju peļņas gūšanu orientēta politika. Ekonomikas ministrija uzskata, ka izstrādātie grozījumi likumā pozitīvi ietekmēs patērētājus, kuri izmanto šos kreditēšanas pakalpojumus, kā arī sabiedrību kopumā, jo mazinās pārmērīgas un neapdomīgas aizņemšanās riskus. FKTK Komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Avotiņa aģentūrai BNS norādīja, ka, ņemot vērā iepriekšējo Saeimas atbildīgās komisijas lēmumu atstāt spēkā līdzšinējo nebanku kreditētāju uzraudzības modeli, deputātu lēmums komisijai ir jaunums.

Neatbalsta likumprojekta par ātro kredītu ierobežošanu.

. Atmaksāt kredītu pirms termiņa vai ieguldīt naudu?.

Pietiek

.

Saeimas komisija atbalsta zemākus «ātro kredītu» likmju.

. Praksē ir ne mazums gadījumu, kad kredīti tiek ņemti ballīšu turpināšanai vai azartspēlēm un vēlāk šādi mirkļa lēmumi tiek nožēloti.

Pieņemt un turpināt This Account has been suspended. Savukārt ierobežotas peļņas apstākļos kredīta devēji būs motivēti stingrāk izvērtēt patērētāju maksātspēju un neizsniegt kredītu tiem, kuru maksātspēja ir nepietiekama. Labāk ir vairākkārt izsvērt kredīta nepieciešamību, nekā cīnīties ar parāda neatdošanas sekām. Par MiniCredit. Aizvērt Piekrītu lietošanas noteikumiem

Komentāri