Britu zinātnieki gatavo plaša mēroga pētījumu, izmantojot aspirīnu kā iespējamu narkotiku Covid-19 ārstēšanai, ziņo Reuters. Aspirīns ir pazīstams kā viena no slavenākajām un plaši lietotajām zālēm pasaulē. To lieto medicīniski kā pretsāpju un drudža mazinātāju.
Pētījumā tiek pētīts, vai aspirīns var samazināt trombu veidošanās risku pacientiem ar Covid-19.
“Ir pamatots iemesls uzskatīt, ka aspirīns varētu būt efektīvs, drošs, lēts un plaši pieejams,” sacīja pētījuma līdzpriekšsēdētājs Pīters Horbijs.
Pacientiem, kas inficēti ar Covid-19, ir paaugstināts asins recekļu veidošanās risks. Aspirīns ir prettrombocītu līdzeklis un var samazināt trombu veidošanās risku, piektdien paziņoja vietne RECOVERY.
Pētījuma laikā vismaz 2000 pacienti, kas lieto Covid-19, papildus parastajai ārstēšanai saņem 150 mg aspirīna dienā. Pēc tam šo pacientu dati tiks salīdzināti ar vismaz 2000 citiem pacientiem, kuri saņem standarta ārstēšanu ar Covid-19 bez aspirīna. jaunumi
Lai samazinātu vēža risku, ir pētītas zemas dienas aspirīna devas, ziņo Reuters. Tomēr kā antikoagulants tas palielina iekšējas asiņošanas risku. Arī pārāk daudz aspirīna var izraisīt nieru bojājumus.
Pētījumā RECOVERY tiks aplūkota arī citu zāļu lietošana Covid-19 ārstēšanai, piemēram, Regeneron Pharmaceuticals izstrādātais antivielu kokteilis, ko ASV prezidents Donalds Tramps izmantoja Covid-19 simptomu ārstēšanai. .
Atšķirībā no remdesivira, kas ASV un citās valstīs ir apstiprināts Covid-19, bet Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pētījumā uzrādīja vājus rezultātus, aspirīns ir vispārējs vai nepatentēts medikaments, kas padara to daudz lētāku un pieejamāku nekā remdesivir.
Iepriekšējie RECOVERY pētījumi jau ir parādījuši deksametazona labvēlīgo ietekmi uz Covid-19 kritiski slimiem pacientiem. Ir pierādīts, ka arī Trampsa cildinātais pretmalārijas līdzeklis – hidroksihlorohīns – nav noderīgs, ārstējot pacientus ar Covid-19.